Scanie R450 w 25 egzemplarzach dla Megatranslaw – wybrano je po programie „Zawsze na czele”

Bydgoski przewoźnik Megatranslaw zasłynął swego czasu z upodobania do ciężarówek marki DAF. Nawet gdy firma odbierała już setnego DAF-a, w jej flocie nie znajdował się żaden pojazd innego producenta.

Rok temu na firmowym placu zaczęły się jednak zmiany. Po przeprowadzeniu dłuższych testów, Megatranslaw zdecydował się bowiem na ciężarówki z koncernu Volkswagen. Najpierw, w kwietniu 2018 roku, odebrano całą partię MAN-ów 18.500 XXL. Teraz zaś do floty dołączyła grupa 25 ciągników siodłowych marki Scania.

Szwedzkie pojazdy wybrano w następstwie udziału w programie Scania „Zawsze na czele”. Jak wyjaśniałem kiedyś w tym artykule, polega to na dostarczeniu samochodu testowego wraz z trenerem ekonomicznej jazdy. Ten ostatni wyjeżdża z firmowym kierowcą w podwójnej obsadzie, szkoląc go, a przy okazji prezentując potencjał ciężarówki.

Co typowe dla Megatranslawu, Scanie dostarczono w atrakcyjnych, żółto-niebieskich barwach. Są to ciągniki o oznaczeniu R450 Highline, wyposażone między innymi w klimatyzację postojową, oświetlenie LED, fabryczne ryglowanie kabiny Scania Night Lock, rozbudowany system audio i 1500-litrowe zbiorniki. Główną pracą nowych pojazdów będą trasy do Hiszpanii i Portugalii.