Wyjątkowa ciężarówka na 150-lecie istnienia kraju – oto limitowany Peterbilt 389 w wersji Canada 150

peterbilt_389_canada_150_1

W Europie jubileuszowe wersje specjalne powstają zazwyczaj na okrągłą rocznicę istnienia danego producenta, czy też jego obecności na danym rynku. W przypadku Kanady sytuacja jest jednak o tyle ciekawa, że historia tego kraju okazuje się tylko minimalnie dłuższa, niż historia samej motoryzacji i tym samym ciężarówki odgrywają w tej historii szczególnie dużą rolę. To zaś tworzy okazję do stworzenia bardzo ciekawej, urodzinowej wersji.

Okazję tę wykorzystała firma Peterbilt, prezentując właśnie model 389 w wydaniu Canada 150, przygotowany na 150-lecie istnienia Kanady. Jest to najbardziej klasyczny ciągnik z oferty tego producenta, który dodatkowo został wzbogacony o kilka pięknych dodatków. Każdy limitowany egzemplarz ma na sobie czerwono-białe malowanie, z typowym dla Kanady liściem klonowym. Do tego nie brakuje też chromu, który pokrył nie tylko kominy lub obudowy filtrów powietrza, ale także wszystkie nadkola. Miłośnicy marki zauważą także wyjątkową atrapę chłodnicy, która wzorowana jest na słynnym modelu 351 z lat 50-tych. Co natomiast z wnętrzem? Tutaj mamy szarą tapicerkę ze skóry, wyszyte na niej liście klonowe, a także bardzo dużą ilość drewna.

Warto też zaznaczyć, że klienci na Peterbilta 389 w wersji Canada 150 mogą wybierać między kabiną sypialną o długości 72 lub 78 cali. W przeliczeniu na centymetry jest to odpowiednio 180 oraz 195 centymetrów. Czyli mniej więcej ile, ile w Europie mamy od kierownicy, do tylnej ściany.