transfactor3665
Opublikowane 7 Grudzień, 2017

Władze 18 miast chcą zaostrzenia przepisów dla ciężarówek – “martwe pole” ma po prostu zniknąć

17323-004

Aż osiemnaście europejskich miast żąda zaostrzenia przepisów dotyczących ciężarówek. Władze tych miast podpisały się pod listem, który przekazano do przewodniczącego Komisji Europejskiej.

Włodarze osiemnastu aglomeracji oczekują rozprawienia się z tak zwanym “martwym polem”. Komisja Europejska miałaby w tym celu wprowadzić nowe normy dotyczące widoczności z kabin, przynajmniej w ruchu miejskim. Wskazuje się tutaj przede wszystkim na potrzebę stosowania kabin niskowejściowych, z przeszkolonymi drzwiami pasażera. Mowa więc o takich pojazdach, jak Mercedes-Benz Econic, czy nowa Scania serii L (powyżej).

Jak podkreślają twórcy akcji, tylko Komisja Europejska ma takie uprawnienia, żeby zmusić producentów pojazdów oraz firmy transportowe do wprowadzenia powszechnych zmian. W końcu to Komisja Europejska narzuca nowe wymagania wyposażeniowe, czy też kontroluje wydawanie homologacji. Jednocześnie pojawiło się tutaj stwierdzenie, że “Poprawiliśmy drogi, obniżyliśmy prędkości maksymalne i inwestujemy w poprawkę świadomości uczestników ruchu drogowego. Wszystkie te starania będą jednak szły na marne, dopóki nie poprawi się bezpieczeństwo samochodów i ciężarówek”.

mercedes_econic_budowlany_wywrotka_1

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. dono napisał(a):

  Dobry kierunek! Dzieki temu normalne ciezarowki nie beda mogly wjechac do miast. Zadna przyjemnosc bujac sie zestawem w gestym ruchu. Wymusi to takze budowe obwodnic, bo jakos trzeba bedzie miasta omijac. Oczywiscie koszty budowy kolejnych magazynow, taboru i firm transportowych podniesie cene towarow w sklepach. Kogo na to ma byc stac jak nie bogata Europe?

 2. Tomek-Wiedeń 82 napisał(a):

  Zlikwidować całkowicie transport. …przejść na pryczki i taczki…….qrwa mam już dość słuchania pomysłów z eu….sam jestem kierowca zetawu i re qrwy zawsze znajdą haczyk na nowy przepis. …a kierowcy kat b i 2 śladów będa robić dalej w chujjjjjjja kierowców ce

 3. proca napisał(a):

  Ach te mordercze ciężarówki, tylko czyhają żeby kogoś rozjechać.

 4. kajos napisał(a):

  a nie prosciej wprowadzic przymusowe zakladanie czujnikow rowerzysta a w aucie urzadzenie ktore by dawalo sygnaly ze w poblizu auta jest rowerzysta?

 5. Jasiek napisał(a):

  A ja mam propozycje by w miastach dac zakaz dla osobowek i by wszyscy komunikacja miejska jeździć musieli. Ciężarówek i tak jest mało a osobowek za duzo wtedy korkow nie bedzie yakich wielkich.

 6. STARY napisał(a):

  czyli będąc debilem, imbecylem, idiotą…
  bez jakichkolwiek zasad mogę plątać się po drodze,

  …a wy wszyscy “UWAŻAJCIE” na mnie…

Odpowiedz