GAZelle Next z DMC podwyższonym do 4,6 tony – auto ma mocniejsze zawieszenie i lepsze hamulce

gazelle_next_4,6_tony

GAZelle Next właśnie trafiło do produkcji w kolejnej wersji. Rosyjskie auto jest teraz dostępne w nowym wariancie o DMC 4,6 tony. W przypadku otwartej zabudowy z burtami ma ona 2 tony masy własnej i aż 2,6 tony ładowności.

4,6-tonowa Gazela wyróżnia się nie tylko cyframi w dokumentami. Mamy tutaj na przykład inny układ hamulcowy, wyposażony w tarcze na wszystkich czterech kołach. Wzmocniono też tylne zawieszenie, a także przeprojektowano fabryczną zabudowę. Ta ostatnia ma teraz dokładnie 2160 mm szerokości i posiada burty nowego projektu.

A co z napędem? Dzisiaj GAZelle Next ma na pokładzie prostego, niewysilonego Cumminsa o pojemności 2,8 litra. W drugiej połowie przyszłego roku zostanie on jednak zastąpiony przez silnik Volkswagena, oczywiście 2.0 TDI. GAZ zapowiada przy tym, że w zależności od DMC, różna będzie liczba turbosprężarek. Standardowa wersja 3,5-tonowa otrzyma 2.0 TDI z tylko jedną turbiną. Omawiany wariant 4,6-tonowy otrzyma zaś motor z dwiema turbinami. Zapewne będzie to wariant 177-konny, znany z Crafterów i MAN-ów TGE.

A więcej na ten temat pisałem tutaj.