transfactor3665
Opublikowane 1 Listopad, 2017

Wielton wśród 100 największych firm w Polsce – wartość producenta naczep wzrosła o 49 mln złotych

wielton_centrum_badawczo_rozwojowe_4

Magazyn “Forbes” opublikował tegoroczną listę 100 Największych Firm Prywatnych w Polsce. Jest to już druga publikacja tego typu, a wśród sklasyfikowanych po raz drugi znalazł się Wielton.

W rankingu na rok 2017 wieluński producent naczep znalazł się na miejscu 65, a jego wartość określono na 963 milionów złotych. Dla porównania, w roku 2016 Wielton był na miejscu 67, a jego wartość wynosiła o 49 milionów mniej.

Jak Wielton wypada na tle innych polskich firm z branży motoryzacyjnej? Sklasyfikowany na 11. miejscu Inter Cars wart jest 5 miliardów 80 milionów złotych. Solaris pojawił się natomiast na miejscu 79., będąc wartym 832 miliony.

Dla porównania jeszcze dodam, że liderem rankingu jest Cyfrowy Polsat. Jego wartość to 27 miliardów 336 milionów złotych.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. JacekKaszuby napisał(a):

  Gratuluje sukcesu

 2. Zbyszek napisał(a):

  Również gratuluję, byłoby jeszcze lepiej gdyby można było kupić naczepy od ręki..

 3. Pawel / kierowca napisał(a):

  Firma wypuszcza wiele typow nadwozi mi osobiscie najczesciej wypada pracowac na rocznych , maks 2 letnich firankach wieltona.I w porownaniu do naczep krone maja troche uniedogodnien.Drzwu tylne mogly by byc troche sztywniejsze bi sie ciezko domykaja.I kto za jaka kare montuje te kieszenie w klonicach gdzie sie wsadza deski aluminiowe i ze tam musza byc w srodku nity.Pozniej te deski ciezko sie wsuwaja.Naczepa tania lekka i bardzo delikatna.

 4. Martens napisał(a):

  Ja troche żałuje, ze wielton odszedł od rozwiązań na specjalne zamówienie. Kiedyś nie było dla nich rzeczy nie możliwych teraz stawiają pewne ograniczenia, zwłasza w naczepach.

 5. wieluniak napisał(a):

  Wielton.Polski obóz pracy.O tym to nie wspomną

Odpowiedz