rekrutuj 40ton665
Opublikowane 1 Listopad, 2017

Flandria znosi część ograniczeń dla 25-metrowych ciężarówek – firmy będą miały siedem lat spokoju

belgia_ciezarowka_ninatrans_jupiler_25,25

1 stycznia 2018 roku we Flandrii, czyli w niderlandzkojęzycznej części Belgii, rozpocznie się drugi etap testów 25-metrowych ciężarówek. Wraz z nim użytkownicy dłuższych pojazdów otrzymają znacznie więcej swobody.

Dotychczas chętni do udziału w projekcie musieli z góry wyznaczyć trasę, z której będą chcieli korzystać. Teraz otrzymają oni prawo do poruszania się po prostu wszystkich flamandzkich drogach głównych, wraz z prawem wjazdu do portów oraz centrów dystrybucyjnych. Wcześniejsze wyznaczenie trasy i uzyskanie na nią konkretnego zezwolenia będzie konieczne jedyne w przypadku, gdy ciężarówka będzie miała do pokonania dłuższy fragment drogi lokalnej.

Co też ważne, użytkownicy 25-metrowych ciężarówek będą mieli teraz aż siedem lat spokoju. Powyższe zasady utrzymają się bowiem co najmniej do 31 grudnia 2024 roku. Wówczas władze Flandrii podejmą decyzję, czy dłuższe zestawy mogą pozostać na drogach, czy może jednak okazały się zbyt problematyczne.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. Stefan napisał(a):

    Europejska ekonomia i przedsiębiorczość na światowym poziomie ! Zestaw 25 -metrowy jedna oś napędowa i to wszystko pociągnie w USA 10 ton towaru i dwie osie napędowe marnotrastwo wszystkiego ?

Odpowiedz