transfactor3665
Opublikowane 2 Listopad, 2017

Filipiński kierowca w polskiej ciężarówce, jadący przez Holandię bez karty do tachografu

filipinski_kierowca_bez_tachografu_03

“W czasie kontroli wpadł także kierowca z Filipin, kierujący polską ciężarówką” – to zdanie pojawiło się wczoraj w komunikacie holenderskiej policji. Widać więc, że również polscy przewoźnicy zaczęli szukać kierowców na Filipinach.

Jak podali policjanci z Valkenswaard pod Eindhoven, Filipińczyk nie dysponował kartą kierowcy. W efekcie na polską firmę nałożono aż 43 tys. euro kary. Ponadto w ciężarówce uszkodzony był jeden z hamulców, a z układu pneumatycznego uciekało powietrze. Na miejsce trzeba było więc ściągnąć dodatkowego kierowcę, który miał ważną kartę, a do tego nakazano przewoźnikowi usunięcie usterek.

Powyższa kontrola była częścią większej akcji, przeprowadzonej 1 listopada, między godziną 8 a 14. Samochody były ściągane na parking Pastoor Heerkensdreef, wcześniej będąc wytypowanym przez policjantów na motocyklach.

Przy tekście zamieszczam zdjęcia opublikowane przez policję z Valkenswaard. Niestety nie wiadomo, którym z pojazdów kierował ów Filipińczyk. A na koniec jeszcze przypomnę, że o zatrudnianiu filipińskich kierowców było swego czasu bardzo głośno. Pojawiały się wówczas przykłady spędzania aż dwóch lat w kabinie, czy też mieszkania przez kilka dni w namiocie na autohofie. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj, natomiast w tym tekście prezentowałem samochody ciężarowe z samych Filipin. Można więc zobaczyć z czego przesiadają się nasi azjatyccy koledzy.

filipinski_kierowca_bez_tachografu_01filipinski_kierowca_bez_tachografu_02

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 13 komentarzy

 1. Użytkownik* napisał(a):

  Kara większa niż wartość zestawu

 2. Adam104 napisał(a):

  Zatrudniajcie kierowców z Indii,na pewno będzie taniej i lepiej,pozdrawiam

  • Gvb napisał(a):

   Z Indii to nie bardzo będę chcieli tam siła robocza coraz bardziej zaczyna cenić się. Tak samo jak było w Chinach. Dziesięć lat temu Chińczycy zarabiali mniej jak Polacy a teraz poszło do przodu. Tania siła robocza to tylko z Filipin. Ten kraj jako jedyny w tamtym regionie to kraj katolicki. I to te kraje słyną zawsze z niskich kosztów pracy.

  • smunco napisał(a):

   U mnie w firmie już są…

 3. Michal napisał(a):

  43tys euro , mysle ze ta kara wyleczy szefa z jazdy bez karty.

 4. truckeronroad.com napisał(a):

  Zacna kara… miło się czyta takie informacje jak skutecznie służby eliminują patologię.

 5. Mmm napisał(a):

  Chytry traci dwa razy No to miał niespodziankę na święto zmarłych

 6. Behn napisał(a):

  No to patas się doczekał. W tym roku nie będzie Majorki. Polecam kurs myslenia

 7. dono napisał(a):

  Tam umieja dziadtransow przykrocac, a nasi jakby nazbyt poblazliwie. Przypadek? Nie sadze.

 8. Flamengo napisał(a):

  U nas ważniejsze od ukarania przedsiębiorcy jest ukaranie kierowcy. ITD to patologia sama w sobie i część pewnie wie o co mi chodzi

 9. RALF napisał(a):

  To nie szef tylko prostak co miał pieniążki i kolega mu doradził żeby kupił ciężarówkę. Kto o zdrowych zmysłach wysyła takiego “kierowcę ” w trasę za granicę. Prawo jazdy może ma azjatyckie ale badań i kursów do kwalifikacji to na bank nie ma. Jak sie ktoś nie zna na transporcie to nie powinien sie za to zabierac. Zresztą gdyby był normalnym pracodawcą to by miał polskich kierowców a nie ciapatych za 1/3 stawki. Powinni takich tępić do spodu. To z tych nowobogackich co na 1 aucie zbija majatki kosztem wyzysku innych ludzi. Powinni go puścić bez skarpetek.

 10. Driver2189 napisał(a):

  Filipinczyk. A ilu Ukraińców w Polskich firmach jeździ z kupionym Prawojazdy znam firmy które takich zatrudniają. A kierowca sam to potwierdza.

Odpowiedz