OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 6 Czerwiec, 2019

Wielka akcja kontroli zagranicznych ciężarówek – zatrzymano 353 pojazdy i stwierdzono jeden brak zezwolenia

Mazowieckie ITD przeprowadziło zmasowaną kontrolę zagranicznych ciężarówek. W ciągu jednego dnia zatrzymano łącznie 353 pojazdy, należące zarówno do przewoźników z Unii Europejskiej, jak i tych spoza niej.

Głównym obiektem kontroli były zezwolenia na wykonywanie przewozów w naszym kraju. Co jednak ciekawe, niemal wszyscy zatrzymani okazali się takimi dokumentami dysponować. Wyjątkiem był tylko jeden zestaw z Rosji, zatrzymany w Ostrołęce.

Komunikat WITD Radom:

353 ciężarówki należące do zagranicznych firm transportowych skontrolowały jednego dnia patrole Inspekcji Transportu Drogowego na drogach Mazowsza. W trakcie akcji zatrzymano rosyjski pojazd, którym przewożono ładunek bez zezwolenia uprawniającego do wykonywania międzynarodowego transportu rzeczy.

W środę (5 czerwca) patrole mazowieckiej ITD skupiły uwagę przede wszystkim na ciężarówkach z zagranicznymi numerami rejestracyjnymi. Przy tranzytowych  trasach zatrzymywano pojazdy należące zarówno do przewoźników drogowych z obszaru Unii Europejskiej, jak również z krajów trzecich.

Podczas wzmożonych kontroli zagranicznych ciężarówek inspektorzy sprawdzali m.in. czy kierowcy posiadają wymagane i odpowiednio wypełnione zezwolenia,  które uprawniają do wykonywania międzynarodowych przewozów drogowych rzeczy. Na 353 skontrolowane zagraniczne pojazdy tylko jeden przewoził towar bez zezwolenia. Ciężarówka należąca do rosyjskiej firmy transportowej została zatrzymana w Ostrołęce.

Za ujawnione naruszenie wszczęto postępowanie administracyjne w stosunku do przewoźnika. Rosyjskiemu przedsiębiorcy grozi kara w wysokości 12 tysięcy złotych. Ciężarówka trafiła z miejsca kontroli ITD prosto na parking strzeżony, ponieważ przewoźnik nie wpłacił kaucji na poczet przyszłej kary pieniężnej.

Mazowiecka ITD zaplanowała kolejne akcje wzmożonych kontroli ciężarówek należących do zagranicznych przewoźników. Tego typu działania mają bowiem na celu zwalczanie przejawów nieuczciwej konkurencji na rynku usług transportowych.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: