W ciągniku wystrzeliła opona, kierowca wypadł z kabiny – wypadek z dachowaniem

Kierowca ciężarówki został ciężko ranny w wypadku, do którego doszło wczoraj na niemieckiej autostradzie A27. Tak poważne obrażenia mogły być efektem wypadnięcia z kabiny, a bezpośrednią przyczyną zdarzenia okazał się wystrzał ogumienia.

W wypadku uczestniczył MAN TGA z trzyosiową naczepą, przewożący 25 ton budowlanego kruszywa. Według oficjalnej rekonstrukcji, podanej przez lokalną policję, około godziny 11.30 pojazd pokonywał akurat odcinek między Bremen a Bremerhaven, gdy w ciągniku siodłowym doszło do wystrzału opony. 52-letni kierowca zupełnie stracił przez to panowanie nad kierownicą i cały zestaw gwałtownie zjechał na lewą stronę.

Ciężarówka rozbiła się na barierach rozdzielających jezdnię, a także dachowała. Niestety, kierowca wypadł w tym z kabiny i uderzył o jezdnię, doznając bardzo ciężkich obrażeń ciała. Z autostrady do szpitala transportował go ratunkowy helikopter, a lekarze niestety potwierdzili stan bezpośrednio zagrażający życiu. Jedyna dobra wiadomość jest zaś taka, że żadna inna osoba nie została w wypadku poszkodowana.