Volvo Trucks skraca czas dostawy ciężarówek dzięki trójwymiarowym grafikom dla firm zabudowujących

volvo_fm_rysunki_3d_zabudowy_1

Volvo Trucks ma w zanadrzu coś bardzo interesującego dla firm użytkujących pojazdy specjalistyczne. Są to trójwymiarowe rysunki, dzięki którym konstruowanie zabudowy może rozpocząć się jeszcze zanim podwozie zjedzie w linii produkcyjnej. To natomiast oznacza możliwość skrócenia czasu dostawy kompletnego pojazdu do klienta nawet o 14 dni.

Mowa tutaj o rysunkach wyjątkowo dokładnych, które pozwalają bez problemu określić wszelkie dane pomiarowe i uzyskać pełny wzgląd do rozmieszczenia poszczególnych elementów na ramie. Rysunki obejmują wszystko – od umiejscowienia tylnej osi, po wznios wału napędowego i układ okablowania. Co więcej, mogą być one powiększane, obracane i oglądane z różnych stron: z góry, z dołu czy z boku, co umożliwia przyjrzenie się szczegółom konstrukcji.

volvo_fm_fh_fabryka_produkcja

Trójwymiarowe rysunki Volvo Trucks są dostępne na stronie internetowej VBI (Volvo Bodybuilder Instructions), z której korzystają firmy zabudowujące pojazdy. Trójwymiarowa dokumentacja rysunkowa obejmuje modele Volvo FM, Volvo FMX, Volvo FH i Volvo FL/FE (Euro 6). Wszystkie rysunki, zarówno 2D, jak i 3D, są przypisane do podwozia o konkretnym numerze i pozostają precyzyjne pod względem geometrycznym. Ze względów konkurencyjnych, nie zawierają jedynie silnika i jego osprzętu, lecz uwzględniają za to skrzynkę akumulatorową.

Film opowiadający o zaletach trójwymiarowych grafik czeka poniżej: