Volvo FH16 700 Globetrotter XXL poprzedniej generacji – 43 tys. euro netto za siedmioletni ciągnik

W nawiązaniu do tekstu:

Volvo FH wraca w wydłużonej wersji Globetrotter XXL – sypialnia ma tutaj o 25 centymetrów więcej

Wczorajsza informacja na temat nowej kabiny Globetrotter XXL wzbudziła ogromne zainteresowanie. Pozostańmy więc w tym temacie jeszcze przez chwilę, przyglądając się ofercie sprzedaży egzemplarza używanego.

W polskim serwisie ogłoszeniowym Otomoto można znaleźć Volvo FH16 z kabiną Globetrotter XXL, pochodzące z końcu produkcji poprzedniej generacji. Samochód ten został wyprodukowany w 2012 roku, a dzisiaj firma z Berlina oferuje go za kwotę 43 tys. euro netto. Jak na ciężarówkę Euro 5 jest to oczywiście kwota bardzo wysoka. Niemniej konfiguracja oraz przebieg wiele uzasadniają.

Na wysoką cenę może wpływać sama obecność kabiny Globetrotter XXL. Ciągniki siodłowe z takimi nadwoziami są bowiem w Europie wielką rzadkością. Do tego mamy mocny układ napędowy, z silnikiem o pojemności 16 litrów, mocą 700 koni mechanicznyvh oraz układem osi 6×2. Ostatnia sprawa to natomiast przebieg, który wynosi tutaj zaledwie 420 tys. kilometrów.

Informacyjnie jeszcze dodam, że Globetrotter XXL w pierwszej wersji miał bardzo podobną charakterystykę, jak ten debiutujący obecnie. Jego sypialnia została bowiem wydłużona o 24,5 centymetra, oferując tym samym znacznie większe łóżko oraz powiększone dolne schowki.

Omawiane ogłoszenie sprzedaży znajdziecie tutaj.