Ukradli z ciężarówki telewizory i potrącili jej kierowcę – bestialskie zachowanie grupy czterech Polaków

kradziez_10_palet_telewizorow_2

Zdjęcie jest przykładowe, nie przedstawia opisywanej kradzieży.

W nocy z wtorku na środę, na parkingu Berg przy niemieckiej autostradzie A9, polscy złodzieje ładunków wykazali się szczególną bezwzględnością. Celowo potrącili 62-letniego kierowcę ciężarówki, powodując u niego poważne obrażenia.

62-latek przewoził ładunek drogich telewizorów. To właśnie one padł łupem złodziei, którzy pojawili się na parking, rozcięli plandekę i wynieśli część towaru. W pewnym momencie kierowca zdał sobie sprawę z sytuacji, wyszedł z kabiny i zaczął dzwonić na policję. Wtedy złodzieje wsiedli do swojego samochodu dostawczego, celowo potrącili mężczyznę i uciekli z miejsca zdarzenia, pozostawiając rannego bez pomocy.

Wezwanie policji musiało wprawić przestępców w panikę. Ledwie pięć kilometrów dalej, przy zjeździe Naila/Selbitz, porzucili oni samochód z łupem, dalej uciekając pieszo. Krótko później udało się też ich zatrzymać. Pomogli w tym okoliczni mieszkańcy, którzy zauważyli podejrzanie zachowujących się mężczyzn.

Jak się okazało, złodziejami byli obywatele naszego kraju, w wieku 18, 20, 26 orz 38 lat. Zostali oni aresztowani i osadzeni w różnych więzieniach, gdzie poczekają na wyroki. Niemiecka prokuratura nie wyklucza, że mogą być oni odpowiedzialni także za kradzieże z przeszłości.