OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 29 Listopad, 2018

Ukradł ładunek ze swojej ciężarówki – zabrał ubrania i sprzęt za 13 tys. złotych, a zdradziła go nerwowość

41-letni kierowca ciężarówki miał pomysł na dorobienie sobie do pensji. Postanowił ukraść część przewożonego ładunku, w postaci sprzętu sportowego oraz odzieży. Nie przewidział jednak, że gdy już dokona kradzieży, zdradzi wszystko swoim wyjątkowo nerwowym zachowaniem.

Oto komunikat Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu:

Pracownik firmy kurierskiej wykradł z naczepy pojazdu mienie o wartości ponad 13 tysięcy złotych i ukrył je w kabinie kierowanego przez siebie ciągnika samochodowego. Mężczyznę na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali policjanci prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Funkcjonariusze odzyskali także skradzione przedmioty.

41-latek trafił w ręce wałbrzyskich policjantów prewencji w miniony wtorek przed południem. Pracownicy firmy mającej swoją siedzibę w Szczawnie-Zdroju zauważyli, że dostawca dziwnie się zachowuje. Mieli podejrzenie, iż mógł przyjechać kierowanym przez siebie samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Wezwali więc na miejsce policjantów prewencji, którzy ustalili, że wałbrzyszanin jest trzeźwy. Funkcjonariusze postanowili jednak dokładnie sprawdzić, czym może być podyktowane nerwowe zachowanie mężczyzny.

W trakcie czynności policjanci w kabinie ciągnika samochodowego odnaleźli skradzione z naczepy mienie, które miało trafić na półki sklepowe. To między innymi odzież sportowa oraz kijki do chodzenia. Straty oszacowane zostały przez właściciela na kwotę ponad 13 tysięcy złotych.

Podejrzany podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia przestępstwa i stanie teraz przed sądem. Za kradzież grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.