OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 7 Listopad, 2018

UE przeznaczy na strzeżone parkingi 178 milionów euro. Jest też pomysł na kary za ich nieużywanie…

W nawiązaniu do tekstu:

UE chce dofinansować budowę parkingów strzeżonych, a także objąć je zestawem unijnych norm

Pojawiły się dokładniejsze informacje w sprawie unijnego dofinansowania dla parkingów strzeżonych. Chodzi tutaj przede wszystkim o wielkość przygotowanego w tym celu budżetu.

Komisja Europejska zamierza rozdysponować łącznie 178 milionów euro. Pieniądze te trafią do firm, które zdecydują się na przygotowanie bezpiecznych parkingów dla ciężarówek. Będą miały to być strzeżone place, zgodne z przygotowywanymi właśnie, unijnymi normami.

Pewną bardzo ciekawą wypowiedź w tym temat popełnił też holenderski europarlamentarzysta Peter van Dalen. Jego zdaniem, sama budowa parkingów nie wystarczy, bez poprawić bezpieczeństwo kierowców oraz ładunków. Dlatego też zaproponował on wprowadzenie kar za stanie poza parkingiem strzeżonym, jeśli takowy będzie się znajdował w najbliższej okolicy.

Ten ostatni pomysł oczywiście wykracza poza oficjalne, unijne plany. Niemniej, patrząc na ilość kar funkcjonujących w branży transportowej, wszystkiego można się spodziewać.

Ten wpis ma 11 komentarzy

 1. Kas602 napisał(a):

  Tez bym chcial miec mozliwosc wystartowania z biznesem i wprowadzenia kar za niekorzystanie z moich uslug… Jak zwykle w UE – leczy dzume za pomoca cholery.

 2. Damian napisał(a):

  Krótko mówiąc, nie dość, że będą nas zmuszać do zatrzymywania się na konkretnych parkingach pod groźbą kary, to jeszcze będziemy musieli za nie płacić. Bardzo to europejskie.

 3. Jacoo napisał(a):

  “wprowadzenie kar za stanie poza parkingiem strzeżonym, jeśli takowy będzie się znajdował w najbliższej okolicy”. 100 km od miejsca rozładunku to najbliższa okolica? 50? Może 10?

 4. Hotelik napisał(a):

  Oby zrobili tylko takie parkingi na styl amerykański A nie na niemiecki

 5. ytgf napisał(a):

  i tak oto niewolniku będziesz musiał garować nie dość że w budzie to jeszcze w obozie zamkniętym i pewnie jeszcze pod napięciem byś nie uciekł. bo przecież kierowca to nie człowiek i do lasku na grzybki w przerwie nie może wyjść. wszak ma przecież garować w budzie i pilnować blachy a nie odpoczywać zgodnie z rozporządzeniem UE jak człowiek wedle własnego uznania. Nigdy w życiu nie chcę myśleć więcej o byciu zawodowcem. Wolę popykać swoje i do żonki śmignąć. Mały hajs ale przynajmniej wolność i życie jest moje.

 6. kuń napisał(a):

  Więc niech wszystkie służby respektują przepis pozwalający przekroczyć czas jazdy na dojazd do bezpiecznego parkingu. Bo takiego hiszpana to wali i mandat i tak nałoży.

 7. HOBO napisał(a):

  A ile parkingów można zbudować w Europie za 178 mln euro. 20 lub 30, co to jest za ilosc na taką europe i ilosc aut. Ale spokój sumienia jest. No i praca dla ludzi. Bo obsługa i ochrona na 3 zmiany parkingu to kilka albo i kilkanascie osób. Buoujmy kolejne , getta, mury, oazy szczescia w UE. Zamkniete osiedla, parkingi, parki. W celach wolnosci i bezpieczeństwa ludzie oddają wolność i bezpieczeństwo.

 8. 13*60 R napisał(a):

  Wcześniej były NIEMIECKIE OBOZY PRACY a teraz będą UNIJNE OBOZY IZOLACJI LUDZI PRACUJĄCYCH.

  Wg mnie idzie to w stronę niewyobrażalnych idiotyzmów.

  Oczywiście socjalistów i darmozjadów temat nie dotyczy. Ci żyją na luziku i kasę biorą jak frajerzy dają….a reszta niech tyra !

 9. Andrzej_LRA napisał(a):

  Na zachodzie nie możesz mieć butli w kabinie, nie można będzie używac CB, nie można stawac na parkingu na jakim chcę, nie można wyprzedzać, nie możesz jechac w klapach, nie możesz mieć wiecej luxów na dachu jak stanowią przepisy (co to za różnica jak włącze długie z 2 czy 8 dalekosieżnymi, skoro i tak oślepiam?)…”to co wolno jak nic nie wolno?”
  Całe szczęście w nieszczęściu że tam nie jeżdżę.
  Dawniej zachód był marzeniem, coraz wiecej spotykam na granicach czy rozładunkach ludzi którzy rzucili zachód i systemy 2/1, 3/1 na rzecz wschodu czy południa europy.
  Zachód z całą unią powinni być dla obywateli a nigdy odwrotnie.

 10. Ibiobi napisał(a):

  A czy na bosaka można jeździć?
  Serio pytam…

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.