OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 6 Listopad, 2018

UE chce dofinansować budowę parkingów strzeżonych, a także objąć je zestawem unijnych norm

Komisja Europejska przedstawiła plan na walkę z transportowymi kradzieżami. Rozwiązaniem problemu ma być rozbudowa europejskiej sieci parkingów strzeżonych. Ponadto, co typowe dla Unii Europejskiej, wszystko ma być objęte zestawem norm i standardów.

Europejska komisarz ds. transportu, pani Violeta Bulc, chce przeznaczyć na powyższy projekt niemałe środki. Dzięki temu dofinansowaniu, odpowiednich miejsc postojowych powinno przybywać z znacznie szybszym tempie niż dotychczas.

Pani Bulc zapowiedziała też wspomnianą standaryzację. Ma to polegać na wprowadzeniu szeregu wymagań i narzuceniu ich posiadaczom parkingów. Wspomina się przy tym między innymi o cennikach, zapleczach dla kierowców oraz systemach zliczania wolnych miejsc.

Komisja Europejska jest przekonana, że ustandaryzowanie parkingów strzeżonych znacząco wpłynie na ich popularność. Wybór miejsca do postoju ma dzięki temu łatwiejszy, szybszy i bardziej przejrzysty. Żeby natomiast przygotować te standardy, Komisja Europejska zatrudniła grupę specjalistów. Mają oni określić czego najbardziej potrzebują kierowcy, a także gdzie strzeżonych parkingów szczególnie brakuje.

Czy natomiast strzeżone parkingi naprawdę są rozwiązaniem? Jak wskazują statystyki, nie do końca. Szacuje się bowiem, że aż 30 proc. wszystkich kradzieży ładunków ma miejsce na strzeżonych placach. Innymi słowy, jedna na trzy ciężarówki okradana jest w “bezpiecznym” miejscu.

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. Damian napisał(a):

  Niemieckie autohofy są dozorowane, nie strzeżone. Strzeżonym parkingiem można nazwać TruckParki w Rotterdamie, pełnym monitoringiem, zamkniętym parkingiem i rejestracją wjeżdżających i wyjeżdżających pojazdów.

 2. 13*60 R napisał(a):

  Nowa zgraja pasożytów będzie mieć zajęcie a co za tym idzie każdego miesiąca pensyjkę.
  To zaczyna powoli wyglądać jak wprowadzanie w życie MADMAX-a.

  Zastanawiające jest to ,że ta zgraja pasożytów nigdy nie skupia się na likwidacji przyczyn choroby a zawsze tylko na jej leczeniu. Myślę ,że to celowe i przemyślane działanie.
  CHOROBY muszą być !!!
  Za wszystkim idą teorie usprawiedliwiające rosnące lawinowo koszty. Wtedy pasożyty mają z czego uszczknąć.

 3. Dawid napisał(a):

  Bo pacjenta trzeba leczyć a nie wyleczyć.

 4. Jacoo napisał(a):

  Ciekawe czy któryś z tych ekspertów będzie posiadał prawojazdy C, C+E? To jest żałosne, żeby politycy zajmowali się standaryzacją parkingów. Cala ta akcja doprowadzi do tego,że koszty wybudowania parkingu wzrosną o 100%, stawki za dobę o 200%. To tylko pogorszy,i tak zła,sytuacje z parkingami dla ciężarówek.

 5. Pangia napisał(a):

  Ech, nigdy się nie nauczą. UE w tej formie, w jakiej obecnie jest, to naprawdę lepiej zaorać i zrobić od nowa, bo tego idiotycznego myślenia już nie da się jakoś łagodnie przestawić na normalne tory. Tacy współcześni Midasi – czegokolwiek się nie dotkną, to spieprzą.

 6. R2D2 napisał(a):

  Bardzo dobry pomysł ze strzeżonymi parkingami. Głównie złodziejom będzie to przeszkadzać.

 7. 8888 napisał(a):

  Grupa specjalistów…? Czyli kto?! Jedynymi specjalistami w tej dziedzinie są kierowcy co nic poszukujący parkingu, prysznica, sklepu, ławki i stolika. Kawałka trawki i drzewka !

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.