rekrutuj 40ton665
Opublikowane 17 Grudzień, 2016

Tygodniami nie płacili za transport, a chcą pozytywnego komentarza – zachęcają wódką i ciasteczkami

komentarz_na_gieldzie_swieta_2Bezczelność zleceniodawców transportu wydaje się w Polsce tylko rosnąć. Nie dość, że coraz częściej słyszy się o wręcz kilkumiesięcznych terminach płatności, a do tego nie brakuje firm, które po prostu nie płacą w ogóle, to jeszcze dochodzą do tego żałosne próby zdobywania pozytywnych komentarzy. Jedna z tych ostatnich, która przytrafiła się zaprzyjaźnionemu przewoźnikowi, rozbroiła mnie tak bardzo, że aż postanowiłem ją opisać.

Zaczęło się kilka miesięcy temu, kiedy ów znajomy przewoźnik znalazł na popularnej giełdzie transportowej zlecenia od firmy z województwa kujawsko-pomorskiego. Warunki zostały zaakceptowane, transporty zostały wykonane, ale niestety pieniądze nie trafiły na konto w wyznaczonym terminie. Po sześciotygodniowym oczekiwaniu naturalnym krokiem było więc wystawienie negatywnego komentarza na wspomnianej giełdzie. Była w nim mowa między innymi o unikaniu kontaktu ze strony firmy oraz fałszywych obietnicach zapłaty, a do tego doszła przestroga przed braniem ładunków od tego podmiotu. Oczywiście nie był to pierwszy negatywny komentarz przy profilu tej firmy, co wskazuje na to, że trudności z uzyskaniem płatności są w tym przypadku normą. Co jednak ciekawe, komentarz pomógł, jako że krótko później faktury zostały opłacone.

Na tym historia mogłaby się skończyć, gdyby nie fakt, że zleceniodawca oczekiwał zmiany komentarza na pozytywny. Firma otwarcie o to poprosiła, krótko później podkreślając swoją prośbę przez… wysłanie do przewoźnika wódki marki “Finlandia”. Niemniej wódka nie pomogła – przewoźnik uznał, że skoro o należne mu pieniądze trzeba było się prosić, odnotowując przy tym wyraźne opóźnienie, współpraca z firmą nadal zasługuje na komentarz negatywny. Wpis na giełdzie transportowej nie został więc zmieniony, a tymczasem, w tym tygodniu, do siedziby firmy przyszła kolejna przesyłka. Tym razem bez wódki, ale za to ze świąteczną paczką, życzeniami oraz świąteczną prośbą.

Niestety, nazwy firmy nie mogę opublikować.

komentarz_na_gieldzie_swieta_4 komentarz_na_gieldzie_swieta_3

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 21 komentarzy

 1. KierownikTIRa napisał(a):

  Co jak co ale Finlandia nie jest zla wodka 😉

 2. kiziu napisał(a):

  Ostatnio był ładunek od nich w relacji której potrzebowałem i co ważne nic więcej nie było podobnego ale wszedłem w ich profil i czytałem ich opinie to się załamałem. 20 negatywnych kilka neutralnych i chyba żadnych pozytywnych w ciągu ostatniego miesiąca. naturalną rzeczą że nie wziąłem tego ładunku mimo że nic innego nie znalazłem. Jak oni jeszcze funkcjonują , nie mam pojęcia

 3. Luka napisał(a):

  Odesłałbym w cholerę tę żenadę.

 4. fredi napisał(a):

  Termin płatności powinien być taki jaki jest za te popularne Transidło 7 dni i ÓSMEGO dnia windykacja (w transidle jak nie zaksięgowali wpłaty bo święto dzień wolny lub weekend to blokada konta ) to w tym miejscu windykacja

 5. jj napisał(a):

  Jestem kierowcą C+E i wiernym czytelnikiem 40ton.net, doceniam Cię Drogi Filipie za pracę i zaangażowanie, które wkładasz w tworzenie tego portalu, zaglądam tu codziennie w poszukiwaniu newsów z branży.
  Chciałem tylko powiedzieć, że moim zdaniem powinieneś być bardziej bezstronny i nie zagłębiać się w tego typu “politykę”, bo szkoda na to czasu. To przecież nie jest jedyna firma która nie płaci, więc po co aż tak dokładnie wskazywać która firma ma taką politykę. Wystarczą przecież opinie na Transie.
  Jeśli przewoźnik wziął ładunek od firmy o lichej opinii to powinien być świadom podejmowanego ryzyka. Żeby jeszcze tego przewoźnika zwyzywali – wtedy byłoby uzasadnione nagłaśnianie sprawy, ale ta firma próbuje w pewien, co prawda nieudolny sposób, ale próbuje przeprosić tego przewoźnika. Dobry materiał do “Trudnych Spraw”, ale strata miejsca na Twojej stronie.

  Z wyrazami szacunku,
  czytelnik.

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Właśnie, napisałeś, że wystarczą opinie, a ja postanowiłem pokazać jak nietypowymi sposobami ktoś może próbować na te opinie wpływać. Przecież w obliczu wszechobecnych problemów z płatnościami wiarygodność opinii jest szczególnie istotna.

   Nie twierdzę, że w tym konkretnym przypadku mówimy o wielkim skandalu. Wręcz przeciwnie, jest to sprawa niewielkiej wagi i z tym masz rację. Ale za to mamy tutaj szczególny wymiar symboliczny – komentarz za flaszkę, herbatę i ciastka.

   • zzx napisał(a):

    zaraz zaraz jak to “sprawa nie wielkiej wagi”?
    takich firm nie płacących w terminie, a zlecających usługi za pośrednictwem jak sądzę TRANSA jest bardzo dużo.
    zarząd tej giełdy nie robi nic od bardzo wielu lat by ten stan rzeczy zmienić co więcej w mojej ocenie popiera nieuczciwe firmy ponieważ to napędza dodatkową kasę w postaci windykacji tej giełdy.
    jeżeli się z tyn nie zgadzasz to napisz wyraźnie.

    mam nadzieję że firma nie połakomiła się na “suweniry” i nie zmieniła opinii o oszustach ( bo tak ich trzeba nazywać po imieniu).

    • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

     Napisałem, że w tym konkretnym przypadku nie jest to sprawa wielkiej wagi (bo nie mówimy tutaj o zleceniach za dziesiątki tysięcy złotych), a nie że całe zjawisko nie jest wielkiej wagi (bo jest).

     Rola samej giełdy w tym zjawisku nie jest moim zdaniem istotna. Trudno się dziwić, że nieuczciwe firmy z niej korzystają, skoro to najpopularniejsze narzędzie w branży. To jakby oskarżać Otomoto za kręcone liczniki i klepane samochody. Problemem jest brak zasad ze strony korzystających – tak samo tych niepłacących i zaniżajacych stawki poprzez przepisywanie, jak tych zmieniających komentarze na pozytywne lub nawet neutralne po otrzymaniu wybłaganej płatności.

     Ten konkretny przewoźnik swojego komentarza nie zmienił i nie zamierza.

     • zzx napisał(a):

      z takich ” małych spraw ‘ robią się bardzo duże wyłudzone pieniądze.
      jak masz kontakty w transie ( a chyba tak bo czasami jakaś
      reklama się pojawia) to zapytaj o wielkość długu zarejestrowanego przez ich windykację z podziałem na poszczególne lata powiedzmy od 2008 roku.
      zobaczysz jak pięknie się pnie w górę krzywa co najmniej jak plan produkcji w PRL-u.
      swojego czasu ta giełda mieniła się jako “najbezpieczniejsza i posiadająca głęboka weryfikacje firm”.
      porównaj te dwie rzeczy i zobaczysz jak to wygląda naprawdę – “kasa misiu kasa” – każda firma płaci abonament dodatkowo jak przewoźnik nie dostanie pieniążków za usługę w terminie to może skorzystać oczywiście za opłata z windykacji transa,która może co najwyżej zablokować podmiot – policz ile kasy można natrzepać do terminu płatności czyli tak “na szybko” w ciągu 2 miesięcy.policzę Ci:
      tylko 10 zleceń dziennie po 800 euro = obrót dzienny 8000 euro x 40 dni (2 miesiące)= 320 tys euro – więc nie mów że to mała sprawa.
      dodaj do tego jakieś “certyfikaty” transa i podobne bajery marketingowe (też płatne).
      co do przewoźników nie będę komentował bo wielu z nich to podmioty przypadkowe w branży, które nie uczęszczały na lekcje matematyki.

     • jj napisał(a):

      “zzx” – świetny pomysł z porównaniem zadłużenia w poszczególnych latach. To byłyby miarodajne informacje na temat stanu szeroko pojętego transportu samochodowego w Polsce. Ciekawe tylko, czy Trans udostępni takie dane.

      Komentarz za flaszkę faktycznie brzmi… co najmniej komicznie. Ale moim zdaniem nawet zniekształcone logo firmy jest tu niepotrzebne. Ludzie z branży pewnie od razu poznają jaka to firma.

 6. cwaniak napisał(a):

  “najelpszy prezentem na swieta ” a nie najlepszym prezentem na swieta, badz najlepszy prezent na swieta ? ciekawe co oni tam za dopalacze przyjmuja ?!

 7. Tomek napisał(a):

  Widzę, że u nas pokrzywdzone są tylko firmy i kierownicy z Filipin pracujący na zachodzie. Mam nadzieję, że pojawi się także artykuł na temat zarobków kierowców w polskich firmach. I zanim zaatakują mnie dziadtransy chcę zaznaczyć, że nie chodzi mi o wpływy na konto tylko realny zarobek, od którego zależą nasze przyszłe emerytury.

 8. artur napisał(a):

  Tomku,
  ostatnio u notariusza byłem. Wziął kupę pieniędzy za 2 godziny pracy. Może warto żebyś zmienił pracę na notariusza? Lekarz 120zł -15mint wizyta, prawnik 200zł -45minut może w tym kierunku powinieneś iść.

 9. Tak jest i jest dobrze napisał(a):

  Można czy nie można wreszcie w tym chorym kraju separować takie firmy zlecające przewóz ładunku. Dlaczego ukrywacie nazwę firmy??? Takich należy bezwzględnie stopować!!!!!! Ujawnienie danych przyszłościowo ochroni innych przewoźników przed tym / lekko nazywając działalność/ ”kłamstwem płatności ” Dlaczego tak podchodzicie do sytuacji . No to życzmy im SERDECZNE KONDOLENCJE Z OKAZJI ŚWIĄT i takich spedycji które mają się dobrze w tym śmiesznym kraju bo na zachodzie zostali by w skarpetkach .

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Takie jest polskie prawo – nie mogę podać nazwy firmy, pod groźbą poważnych konsekwencji.

 10. 13*60 napisał(a):

  Bydło powinno być piętnowane – najlepiej bacikiem !

  A zaraz potem wypalony napis gorącym żelazem – OSZUST !

  Szkoda ,że w tym dzikim kraju przestępcy mają “prawa” a poszkodowany tylko problemy.

 11. Peters napisał(a):

  I to mi sie podoba. Przestępcy działają na prawie,a poszkodowani musza dreptać drogę po sadach. I to jest nasze polskie państwo. Tzn, ze mafia ogarnęła wszystko i zrobiła prawo pod siebie. A prawnicy,adwokaci itp sa tylko marionetkami poruszającymi sie po omacku w mgle codzienności.

 12. jacek napisał(a):

  “Demokracja ”
  Oszustwo, arogancja wobec pracowników to jest demokracja ??????

Odpowiedz