Tuningowany Western Star rodem z „pasa biblijnego” oraz luksusy w długiej na 3 metry kabinie sypialnej

western_star_tuning_alabama_1

Powyższy Western Star 4900 to ciężarówka będąca bardzo ciekawym zjawiskiem i transportowym, i kulturowym. Dlaczego? Powodów jest tutaj kilka, zaś wszystko kręci się głównie wokół kabiny sypialnej.

Kabina ta zwraca uwagę już z daleka, jako że mówimy tutaj o konstrukcji długiej na dokładnie 132 cale. Można to porównać z około 330 centymetrami, co zaś oznacza, że kierowca tego pojazdu dysponuje w trasie czymś w rodzaju jeżdżącego domu, o powierzchni zbliżającej się do 9 metrów kwadratowych. Zanim jednak zaczniemy się zastanawiać nad tym, co można sobie zamontować w tak przestronnej konstrukcji, warto zwrócić uwagę na wygląd zewnętrzny. Zasadniczą rolę ogrywają tutaj bowiem nawiązania do amerykańskich misji wojskowych, w postaci zarówno beżowego lakieru nadwozia, jak i malunków przestawiających żołnierzy oraz ich sprzęt. Jakby natomiast tego było mało, na tylnej ścianie kabiny pojawił się pokaźny krzyż, otoczony przez kolejne malutki z żołnierzami oraz uzupełniony cytatem z Biblii. Konkretnie jest to fragment Ewangelii wg św. Jana, którego polską wersję językową zamieszczam poniżej.

western_star_tuning_alabama_3

Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.

Patrząc na ciężarówkę trudno też nie zauważyć ogromnej ilości chromu, rozmieszczonego na niemalże każdym mniejszym elemencie nadwozia. Jest jednak pewien wyjątek, w postaci pomalowanego zbiornika paliwa, noszącego na sobie przy okazji logo, adres oraz oznaczenia firmy. Można tam między innymi przeczytać, że mowa tutaj o przedsiębiorstwie pochodzącym z Alabamy, co również doskonale wypisuje się w całe wygląd. Alabama jest bowiem jednym ze stanów tak zwanego „pasa biblijnego”, czyli południowo-wschodniego fragmentu kraju, cechującego się wprost wyjątkową religijnością jego mieszkańców. Jest to religijność nierzadko publicznie manifestowana, a jednocześnie w regionie tym dominuje poparcie dla partii republikańskiej, bardzo silnie związanej nie tylko z chrześcijaństwem i tradycyjnymi wartościami, ale także właśnie z kultem silnej amerykańskiej armii. Wszystko łącznie doskonale wpisuje się w wygląd ciężarówki.

western_star_tuning_alabama_2Dosyć jednak kulturowych ciekawostek zza Ocean, bo czas przejść do rzeczy zasadniczej. Co ciekawego można zorganizować wewnątrz ponad 3-metrowej kabiny sypialnej? Odpowiedzi na to pytanie mogą udzielić nam zdjęcia kolejnej ciężarówki, tym razem będącej zmodyfikowanym Freightlinerem Cascadia. Wyraźnie widać tutaj między innymi kącik jadalny z rozkładanym nad nim łóżkiem, na wprost niego zamontowano naprawdę spory aneks kuchenny, do tego dochodzi ogromna ilość szafek, zaś tuż przy przejściu do szoferki znalazło się nawet miejsce na niewielką toaletę. I to się nazywa życie! 🙂

Zdjęcia pochodzą z facebookowej strony Cars in USA – Motoryzacja w USA – ciekawostki.

freightliner_cascadia_kabina_sypialna_przedluzona_2 freightliner_cascadia_kabina_sypialna_przedluzona_4 freightliner_cascadia_kabina_sypialna_przedluzona_7 freightliner_cascadia_kabina_sypialna_przedluzona_1 freightliner_cascadia_kabina_sypialna_przedluzona_3 freightliner_cascadia_kabina_sypialna_przedluzona_5