Tuning „śmieciarek” na podwoziu MAN TGS 28.320 – rozświetlony wywóz odpadów ze Swarzędza

Zmodyfikowana Scania R730 lub Volvo FH16 to samochód, które na pewno może robić wielkie wrażenie, lecz na pewno nikogo też szczególnie nie zdziwi. Zmodyfikowany MAN TGS z zabudową do wywodu odpadów to natomiast widok, którego większość z Was zapewne nigdy nie uświadczyła. No chyba, że mieszkacie pod Poznaniem, a najlepiej w Swarzędzu, gdzie regularnie można zobaczyć jak ulicami pędzą dwie pomarańczowe ciężarówki od razu przywodzące na myśl pokazy dodatkowego oświetlenia organizowane po zmroku na największych zlotach ciężarówek.

man_tgs_smieciarka_tuning_oswietlenie_6Pojazdy, o których tutaj mowa, to MAN-y TGS 28.320 z zabudowami Ekocel „Medium XL”, które należą do swarzędzkiej firmy Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Artur Zys, obsługującej kilka gmin z okolic Poznania. Jej właściciel zatrudnia grupę prawdziwych zapaleńców, którzy swój wolny czas z przyjemnością poświęcają nie tylko na dbanie o sprzęt, lecz także na jego upiększanie, podczas gdy on sam czerpie wielką radość i satysfakcję z posiadania jedynych w swoim rodzaju ciężarówek, chętnie finansując zakup dodatków do firmowych pojazdów. Takie godne pozazdroszczenia połączenie skutkowało przygotowaniem dwóch tzw. „śmieciarek”, które śmiało można nazwać jednymi z najciekawiej oświetlonych pojazdów w naszym kraju. Dwóch kierowców, Marcin Ziemliński oraz Michał Król, a także trzech pomocnicy, Mateusz Ciołek, Maciej Konieczny i Piotr Balcerek, na początku 2014 roku wzięli w swoje ręce dwa fabrycznie nowe MAN-y i zaczęli powoli doposażać je w naprawdę imponujący zestaw dodatkowego oświetlenia. I tak dzisiaj, dokładnie rok po odbiorze pomarańczowych aut, na ich karoseriach można zobaczyć dodatkowe reflektory umieszczone na dolnym orurowaniu, układające się w interesujący wzór białe światełka na przedniej ścianie kabiny, podświetlone dyfuzory na rogach kabiny, a także cały zestaw pomarańczowych świateł obrysowych na ścianach bocznych. Nie zabrakło też klasycznych lalek Michellina, a także pomarańczowego oświetlenia dodatkowego wstawionego w atrapę chłodnicy.

I na tym jednak prace przy pojazdach jeszcze się nie skończyły. Załogi pracujące na co dzień na rozświetlonych „śmierciarkach” mają już pomysły na kolejne modyfikacje, zapowiadając przy okazji, że już w 2016 roku zaprezentują swoje pojazdy na zlocie Master Truck pod Opolem. Postępy przy pracach można obserwować na Facebooku poprzez funpage MAN TGS by KING.

man_tgs_smieciarka_tuning_oswietlenie_1 man_tgs_smieciarka_tuning_oswietlenie_2 man_tgs_smieciarka_tuning_oswietlenie_3 man_tgs_smieciarka_tuning_oswietlenie_5 man_tgs_smieciarka_tuning_oswietlenie_4