OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 24 Luty, 2015

Trzech nastolatków zabiło kierowcę ciężarówki bryłą lodu – już wkrótce ostateczny wyrok w sprawie

bryla_lodu_kierowca_ciezarowki

Na nagłówki gazet wraca sprawa nastolatków, którzy zrzucili z wiaduktu co najmniej 16-kilogramową bryłę lodu i zabili tym samym kierowcę ciężarowego MAN-a. Opisywana przeze mnie już TUTAJ historia ciągnie się już dwa lata, gdyż trzech młodzieńców dało popis swojej głupoty 21 lutego 2013 roku, a do dnia dzisiejszego cały czas nie usłyszeli oni jeszcze ostatecznego wyroku. Już wkrótce sprawa ma się jednak zakończyć i jak podaje PAP, prawdopodobnie pod koniec marca sprawcy dowiedzą się jaka czeka ich przyszłość.

Dwóch 16-latków oraz 17-latek, którzy rzucili w ciężarówkę, zostali zatrzymani zaraz po wypadku. Trafili oni naturalnie przed sąd, gdzie odpowiadali niczym osoby dorosłe. Pierwszy wyrok opiewał na 6, 5 oraz 4 lata pozbawienia wolności, natomiast postawione młodzieńcom zarzuty zostały określone jako spowodowanie ciężkich obrażeń ciała oraz nieumyślne spowodowanie śmierci. Zarówno obrońcy, jak i oskarżyciel szybko odwołali się od tego wyroku i w połowie ubiegłego roku zapał kolejny wyrok – tym razem zarzuty zmieniono na zabójstwo, zaś karę na 8 lat więzienia. I od tego wyroku jednak się odwołano, wskazując, że sąd musi wziąć pod uwagę więcej faktów.

Jakie wyroku można się więc spodziewać w przyszłym miesiącu? Cały proces nie jest jawny, więc ciężko o jakiekolwiek potwierdzone informacje. Wiadomo jednak, że pod uwagę wzięty zostanie fakt rzucania przez podejrzanych lodu na drogę już wcześniej, co mogło wskazywać na opanowanie przez nich umiejętności pewnego celowania. Ten fakt powinien zaś utrzymać zarzuty o zabójstwo.

Źródło zdjęcia: Straż Pożarna w Brzesku; źródło informacji: PAP

Ten wpis ma 13 komentarzy

 1. andrzej napisał(a):

  I co wyjda z pierdla w wieku 25 lat lub wczesniej czyli nadal jako mlode osoby? sprawiedliwosc…szkoda slow…

 2. Patryk napisał(a):

  10 lat powinni posiedzieć za brak wyobrazni i własna głupote

 3. Mateusz napisał(a):

  W takich przypadkach jestem za karą śmierci takie idiotyczne jednostki trzeba eliminować

 4. Maciek napisał(a):

  Tylko i wyłącznie dożywocie…Dożywocie naprawdę ciężkich robót, a nie dożywocie w “hotelu z siatką na większe owady w oknach”…

 5. Przewoźnik napisał(a):

  1.Kara powinna być poważna a jaka jest widać.
  2.Jeśli tak prosta sprawa ciągnie się tak długo to posadczyki powinny pracować powyżej roku za darmo. To mogłoby uleczyć ten chory stan.

 6. truckeronroadcom napisał(a):

  6, 5 oraz 4 lata pozbawienia wolności… chory kraj.

 7. rea napisał(a):

  Chory kraj bo gdzie indziej w Europie wyroki byłyby dużo niższe, nawet w Rosji.

 8. rea napisał(a):

  raczej głupio bawili się i nie mieli zamiaru nikogo zabijać te wyroki 6,5 i 4 chyba i tak są surowe za nie umyślne spowodowanie śmierci. Jeżeli naprawdę ich zamiarem było zabicie człowieka te ten wyrok 8 lat jest śmieszny. Jak Ziober dowie się o tej sprawie to będzie chciał się wykazać i zleci podniesienie wyroku do 25 lat, i żeby Miller nie mówił o Ziobrze że jest zerem.

 9. Użytkownik* napisał(a):

  Po pierwsze , nie można utajniać procesu z oskarżenia publicznego. Po drugie, sprawca powodując zagrożenie dla drugiej osoby powinien być traktowany jak zabójca. Po trzecie,sąd nie może w nieskończoność przedłużać postępowań. Przedłużanie spraw może świadczyć albo o niekompetencji sądu,albo o sygnałach partyjnych. W tej sprawie powinien zapaść jeden wyrok, wszystcy po 25 lat więzienia, wcześniejsze wyjście po 20 latach. Ci bandyci zrzucając bryłę lodu mieli zabawę, a ten kierowca wracał do żony,dziecka, po prostu do bezpiecznego domu i nagle paru idiotom zachciało się rozrywki.

 10. KAPITAN BOMBA napisał(a):

  Powiem tak. Kazdy skazaniec dzis nie boi sie zabic , ukrasc czy z glupoty czegos odjebac.
  Bo wlasnie trafi do hotelu. Wiezienia pelne glupkow a nie skazancow.wedlug mnie taka kara nastolatek sportowiec aktor czy polityk. Immunitety gasna gdy cos odje…e. i kara tyle lat ciezkich lagrow ile sad zasadzi.a policjant powinien miec prawo do uzycia broni i prawo do torturowania podejrzanego az sie posra i przyzna do winy. Narka

 11. Truck driver napisał(a):

  Jak dla mnie to powinno być z 10 lat więzienia i po wyjściu do zywotnio płacenie rodzinie kierowcy po np. 500zł miesięcznie od lepka

 12. Szymon napisał(a):

  “Spowodowanie ciężkich obrażeń ciała i nieumyślne spowodowanie śmierci” Kpina. Prawie dorośli ludzie zabili człowieka, a sąd jeszcze nie jest pewien jaki wyrok wydać.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.