Fiat Ducato po fabrycznym tuningu – co i w jakiej cenie znajdziemy w katalogu akcesoriów Mopar

fiat_ducato_mopar_tuning_akcesoria_1

Nowy Fiat Ducato jest samochodem, któremu generalnie trudno odmówić atrakcyjnej sylwetki. Nowy przód auta naprawdę dobrze wygląda i potrafi nadać niemalże sportowego charakteru nawet największym egzemplarzom Ducato, w tym także tym jeżdżącym z 10-paletowymi zabudowami lub z kabinami sypialnymi typu Wejkama lub Spojtrak. Gdyby komuś atrakcyjność tego wyglądu nadal jednak nie wystarczała, zawsze można skorzystać z zestawu oryginalnych akcesoriów do największego Fiata, które sprzedawane są przez należącą od niedawna do Włochów markę Mopar. Przejrzałem sobie dzisiaj z ciekawości katalog tej firmy i muszę przyznać, że znalazłem kilka interesujących dodatków. Co prawda większość z nich trudno określić akcesoriami „na polską kieszeń”, co jednak nie zmienia faktu, że warto poświęcić kilku z nich trochę miejsca.

Pełny katalog czeka TUTAJ.

Ciekawy przykład tuningu Ducato przez firmę Mopar można zobaczyć też TUTAJ.

fiat_ducato_czarne_felgi_tuning

Moim faworytem z katalogu są czarne alufelgi przystosowane do pracy z oponami 215/75R16C. Według włoskiego cennika, ten dodatek to koszt 871 euro. Sporo, lecz efekt, który dają te koła jest naprawdę świetny, co dobrze pokazują powyższe przykłady. Chciałbym zobaczyć coś takiego w „międzynarodówce” z czarną kabiną i czarną plandeką…

fiat_ducato_akcesoria_tuning_mopar_3

Kolejny czarny dodatek to polakierowana na ten kolor atrapa chłodnicy, którą łączy się z reflektorami o czarnym wykończeniu oraz światłami dziennymi wykonanymi w technologii LED. Za taki zestaw Mopar chce 768 euro. Atrakcyjnym dodatkiem mogą być tutaj też światła przeciwmgielne umieszczone w zderzaku. Nadają one autu bardzo ciekawy wygląd, mogą przydać się przy ograniczonej widoczności, a do tego kosztują zaledwie 112 euro.

fiat_ducato_akcesoria_tuning_mopar_6

Osoby lubiące cieszące oko detale może zainteresować zestaw nakrętek na wentyle kół, oczywiście z logo Fiat. Według włoskiego cennika jest to wydatek 27 euro.

fiat_ducato_akcesoria_tuning_mopar_4

Typowo fiatowskim akcesorium są pokrowce na kluczyki dostępne w kilkunastu wersjach kolorystycznych. Ich ceny zależą od zastosowanych motywów oraz wykończenia – najtańszy, biały pokrowiec to 29 euro, za wersję ze wzorkami zapłacimy 42 euro, natomiast prawdziwi szaleńcy mogą założyć na swój kluczyk do Ducato pokrowiec z kryształami Swavorskiego, wydając na to ponad 70 euro.

fiat_ducato_akcesoria_tuning_mopar_2

Tuning Fiata Ducato według firmy Mopar przewiduje także atrakcyjny dodatek do deski rozdzielczej. Jest nim brązowa okleina na wybrane elementy wnętrza, w tym przede wszystkim kratki nawiewów. Oczywiście szczególnie ładnie wygląda to w wersji z brązowymi fotelami, gdzie wnętrze nabiera bardzo spójnego, eleganckiego wyglądu. Cena? 304 euro.

fiat_ducato_akcesoria_tuning_mopar_5

Jak natomiast sprawić, żeby wnętrze Fiat Ducato wyglądało po prostu brzydko? Również i na to Mopar ma pewną propozycję, mianowicie zestaw okropnie pstrokatych pokrowców, które dla wersji z trzema i dwoma siedzeniami kosztują odpowiednio 266 i 207 euro.

fiat_ducato_akcesoria_tuning_mopar_1