To samo miejsce, cztery tygodnie: dwa auta osobowe czołowo uderzyły w wywrotki

Droga krajowa nr 7 między Płońskiem a Mławą to obecnie wyjątkowo niebezpieczne miejsce. Przejazd odbywa się tuż przy budowanej trasie S7, samochody poruszają się po wąskiej, tymczasowej jezdni, a organizacja ruch najwyraźniej sprawia kierowcom poważne problemy. Świadczą o tym dwa identyczne zdarzenia, do których doszło na zaledwie 500-metrowym odcinku pod miejscowością Kondrajec Szlachecki.

Pierwszy z wypadków wydarzył się 13 maja, około godziny 14. Osobowy Opel Astra, prowadzony przez 70-letniego mieszkańca Warszawy, z zupełnie nieznanych powodów zjechał na przeciwległy pas ruchu. Auto trafiło na czteroosiowego Mercedesa Actrosa, samochody zderzyły się w sposób czołowy i wypadły ze skarpy. Kierowca Opla poniósł przy tym śmierć na miejscu, a jego 67-letnia pasażerka w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Drugie ze zdarzeń miało miejsce wczoraj, 9 czerwca, około godziny 11. Jego uczestnikiem było osobowe Renault Scenic, które również zjechało na przeciwległy pas ruchu i również trafiło na czteroosiową wywrotkę. Te samochody też zderzyły się w sposób czołowy, a następnie samo Renault zsunęło się ze skarpy. Autem osobowym okazało się podróżować dwóch mężczyzn i obaj ponieśli oni śmierć na miejscu.

Źródło zdjęć: OSP KSRG Glinojeck

 

Mogą występować przejściowe problemy z dostępem do komentarzy na urządzeniach mobilnych oraz podczas korzystania z przeglądarki Firefox. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu.