TIP dostarczy P&O Ferrymasters 300 naczep, czyli nowe naczepy Schmitz na polskich drogach i torach

huckepack_p&o_naczepa

Do grona ludzi bezsprzecznie spełnionych zawodowo dołączają w tym tygodniu handlowcy z firm TIP Trailer Services oraz Schmitz Cargobull. Wszystko za sprawą zamówienia złożonego przez firmę P&O Ferrymasters, która wyleasinguje od TIP trzysta nowych naczep niemieckiego producenta. Co ważne, sporą część z tych konstrukcji zobaczymy na naszych drogach, gdyż nowa flota ma być użytkowana przede wszystkim na trasach do Europy Środkowo-Wschodniej.

Wśród zamówionych naczep znajduje 200 konstrukcji z tzw. muldą, a także 100 pojazdów typu huckepack, który są przystosowane do transportu koleją. Wyjadą one pociągiem z portu w Rotterdamie i ruszą własnie na wschód. W ten sposób P&O chce umocnić swoją pozycję na szybko rozwijającym się rynku transportowym w naszej części Europy, a przy okazji też odmłodzić swoją flotę liczącą łącznie aż 1400 naczep.

P&O wybrało sobie u Schmitza naczepy z oznaczeniami EN 12642, które oznaczają konstrukcje lepiej przygotowane do utrzymania ładunków w miejscu. Ponadto na pokładzie będzie czekał nowy hamulec parkingowy przeniesiony w kierunku przodu pojazdu.