Na BP w Kątach Wrocławskich startuje przychodnia dla kierowców, a także już czwarta parkingowa siłownia

docstop_przychodnia_kierowcow_ciezarowek

W Kątach Wrocławskich, na stacji benzynowej BP przy ulicy Ks. Jerzego Popiełuszki 42, trwa właśnie otwarcie pierwszego w Polsce, pilotażowego punktu DocStop. Całe wydarzenie jest częścią ogólnoeuropejskiej kampanii zainicjowanej w Europie Zachodniej w 2007 roku i odpowiada za nie w naszym kraju fundacja Trans.org.

DocStop

Czym jest DocStop? W dużym skrócie można nazwać to po prostu przychodnią lekarską dla kierowców wyposażoną w parking dla samochodów ciężarowych. Według Państwowego Instytutu Badawczego przyczyną 10-15 % wszystkich wypadków drogowych z udziałem ciężarówek jest zły stan zdrowia kierowców. Dlatego też przy okazji „pauzy” w Kątach Wrocławskich będzie można się teraz wybrać do lekarza, który udzieli nam całkowicie darmowej pomocy. Warunkiem skorzystania z niej będzie posiadanie ubezpieczenia w ramach umowy z NFZ lub niebieskiej karty EKUZ dla obcokrajowców.

Siłownia

W Polsce inicjatywa DocStop jest elementem kampanii Truckers Life. W jej ramach Fundacja Trans.org buduje także sieć siłowni zewnętrznych dla kierowców zawodowych w miejscach ich odpoczynku. Dlatego też na BP w Kątach Wrocławskich zostaje dzisiaj uruchomiona nie tylko wspominana „przychodnia”, lecz także już czwarta siłownia dla drogowych profesjonalistów. W jego inauguracji weźmie oczywiście udział Iwona Blecharczyk, która zaprezentuje ćwiczenia, natomiast sponsorem siłowni jest firma eDostawcze.pl – specjalista od finansowania, sprzedaży i konfigurowania samochodów dostawczych.

silownia_mostki_iwona_blecharczyk