rekrutuj 40ton665
Opublikowane 10 Styczeń, 2017

Ten holenderski kierowca już od 50 lat pracuje w jednej firmie, więc jego koledzy postanowili to uczcić

Powyżej: krótkie nagranie z konwoju oraz przygotowań

Spędzenie pełnych 50 lat na etacie w jednej firmie to rzecz nieprzeciętna. Właśnie taki jubileusz świętował natomiast wczoraj Martin Jansema – holenderski kierowca ciężarówki z miejscowości Wagenborgen. Co więcej, pan Jansema jak na razie nie wybiera się na emeryturę, cały czas jeżdżąc nawet w trasie międzynarodowe i kierując przy tym zestawami ponadnormatywnymi.

Dokładnie 50 lat i jeden dzień temu Martin Jansema zatrudnił się w firmie transportowej Lommerts. Miał on wówczas dopiero 15 lat, ale pomimo to został przez firmę szybko doceniony i został w niej do dzisiaj. Nie odszedł on nawet w momencie, gdy Lommerts zmieniało barwy oraz nazwę, będąc wchłoniętym przez większą firmę z okolicy – Wagenborg Nedlift. Jak twierdzi sam zainteresowany, praca tutaj sprawia mu po prostu przyjemność.

W związku z tym pięknym jubileuszem, koledzy z pracy postanowili przygotować dla Martina niespodziankę. Kiedy stawił się on w poniedziałek w firmie, czekał już na niego DAF XF105 z jubileuszowym bannerem, a także pozostały firmowy sprzęt, gotowy do stworzenia konwoju. I tak, w obstawie między innymi dźwigów, kierowca został odwieziony do domu, gdzie zaczęło się przyjęcie na jego część. Dodam jeszcze, że napis na ciężarówce żartobliwie głosił, że “50 lat pocenia się dla jednego szefa, dla Martina to przyjemność.” Dodam, że w języku niderlandzkim idealnie się to zrymowało.

Martin Jansema stoi na naszej prawej:

50_lat_w_tej_samej_firmie

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. ASP napisał(a):

  Aż miło czytać takie informacje.

 2. ciekawy napisał(a):

  najwidoczniej znalazł “kwadratowe jaja”
  a poszukującym życzę refleksji…..

 3. Paweł napisał(a):

  Nie wygląda na specjalnie wymęczonego.
  U naszych “siefów” by już pewnie z garbem chodził i okularami jak denka od słoików 😛
  O ile by chodził oczywiście.

 4. andrzej napisał(a):

  Pieknie, niejedna firma nie potrafi docenic pracownikow, rowniez tych z dlugim stazem pracy, oby wiecej takich pracodawcow!

 5. Asd napisał(a):

  Chociaż wygląda jak człowiek a nie jak większość kierowców, jakby charytatywnie jeździli…

Odpowiedz