Tegoroczny tytuł Najładniejszej Ciężarówki w Holandii trafił do Scanii R450 „Penoza” i jej 16-letniej naczepy

W miniony weekend miał miejsce Truckstar Festival 2018, czyli słynny, holenderski zlot samochodów ciężarowych. Jak co roku, wręczono na nim oficjalny tytuł Najładniejszej Ciężarówki w Holandii. Biorąc zaś pod uwagę wygląd wielu holenderskich pojazdów, jest to nagroda wyjątkowo prestiżowa.

Mianem tej najpiękniejszej określono Scanię R450 Topline z firmy Weeda. Właściwie mowa tutaj o całym zestawie, który wyróżnia się z kilku ciekawych powodów. Dla przykładu, malowanie było tutaj inspirowane holenderskich serialem kryminalnym „Penoza”, raczej nieznanym poza granicami kraju. Trzeba więc przyznać, że to spora odmiana od ciężarówek inspirowanych światowymi, amerykańskimi produkcjami.

Kolejna sprawa to natomiast wiek naczepy. Choć pojazd ten wygląda naprawdę świetnie, pasując do ciągnika przede wszystkim malowaniem podwozia, liczy on już sobie 16 lat! Jest to bowiem „firanka” wyprodukowana w 2002 roku i po prostu poddana gruntownej renowacji. Sama Scania to natomiast ciężarówka z 2016 roku, poddana gruntownemu tuningowi zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz.

Co ciekawe, osobą odbierającą nagrodę nie był właściciel pojazdu, lecz jego kierowca. Również i on pojawił się na oficjalnych zdjęciach, które trafiły do komunikatów prasowych (poniżej). Weeda jest bowiem małą, rodzinną firmą, gdzie kierowcy aktywnie uczestniczą w modyfikowaniu pojazdów i dbają o nie jak o własne.