Mercedes-Benz Actros w wydaniu “Longline” – wydłużona kabina to połączenie BigSpace oraz GigaSpace

Ciężarówki z przedłużanymi sypialniami to temat, który zawsze cieszy się ogromną popularnością. Dlatego też holenderska firma Simon Loos nie tylko pochwaliła się takim pojazdem, ale też przygotowała dla niego wirtualną prezentację.

Ten nowy przedłużony pojazd to Mercedes-Benz Actros 2648 BigSpace. Już samo to jest więc ogromną ciekawostką, wszak przedłużonych Actrosów po prostu się nie widuje. Ja sam nie potrafią sobie przypomnieć, bym widział kiedykolwiek choć jeden egzemplarz.

Kolejna ciekawostka to wysokość dachu. Teoretycznie bazowy Actros otrzymał szoferkę typu BigSpace, ze średnim wariantem podwyższenia. Kiedy jednak przedłużano kabinę, zastosowano także fragment dachu z największej wersji GigaSpace. Pojawił się on w tylnej części nadwozia, o czym wyraźnie przypomina przetłoczenie na środku dachu.

Jeśli chodzi o samo przedłużenie, to liczy ono niemal pełny metr. Dzięki temu wewnątrz znalazło się miejsce na dwie kanapy, lodówkę, mikrofalówkę oraz rozbudowany sprzęt audio. Z drugiej strony, Simon Loos nie zdecydowało się na szczególne obszycie wnętrza, jak zwykle ma to miejsce w przedłużonych kabinach. Zamiast tego trzymano się fabrycznych barw, typowych dla bogatych wersji wyposażeniowych Actrosa.

A skąd pomysł na taką modyfikację? Opisywana ciężarówka to już tysięczny Actros, jaki kiedykolwiek trafił do floty Simon Loos. Przedsiębiorstwo przywiązane jest do tego modelu już od pierwszej generacji i postanowiło odpowiednio uczcić swój flotowy jubileusz.

Dosyć jednak wstępu, czas na wirtualne prezentacje. Zamieszczam je poniższej, przy czym najpierw sypialnię, a następnie zobaczycie wnętrze z perspektywy miejsca kierowcy.