Takie Actrosy będą teraz dawane na testy – 75 nowych „demówek” i jeden „ShowTruck”

Tak wyglądała wersja na rok 2020:

Tak wyglądała wersja na rok 2022:

A tak wygląda wersja na rok 2024:

Polskie przedstawicielstwo marki Mercedes-Benz Trucks rozpoczyna już trzecią kampanię z udziałem tak zwanego „ShowTrucka”. U dealerów wkrótce pojawią się więc nowe ciągniki demonstracyjne, wyróżnione bardzo charakterystycznym oklejeniem.

Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach – wówczas inspirowanych robotyką oraz ludzkim umysłem – egzemplarz Mercedesa Actrosa trafił w ręce artysty, który miał nadać mu wyjątkowego charakteru. Tym razem wybór padł na Krzysztofa Zdanowskiego, który połączył malowanie z folią holograficzną, tworząc w ten sposób wielobarwny efekt. Wszystko to możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach, prezentujących ten konkretny, oryginalny egzemplarz.

Kolejnym krokiem będzie powielenie tego samego wzoru w formie zwykłego oklejenia, przenosząc to na 75 ciągników demonstracyjnych, o 5 więcej niż w poprzedniej edycji tej kampanii. Wszystkie oklejone pojazdy zostaną rozdzielone między polskich dealerów, by następnie trafić na testy w firmach transportowych. Przewoźnicy będą mogli przy tym sprawdzić najnowszą wersję 12,8-litrowego, 480-konnego silnika, drugą generację kamer zastępujących lusterka, a także najwyższą kabinę typu GigaSpace z bogatym wyposażeniem. Osoby zainteresowane takim testem mogą kontaktować się z lokalnymi handlowcami.

Tymczasem ten pierwszy, oryginalny egzemplarz, pozostanie do dyspozycji samego importera. Będzie on prezentowany na branżowych wydarzeniach, a także pojawi się w szkołach zawodowych, w ramach prezentacji dla uczniów klas o profilu „kierowca-mechanik”. Wraz z nim ma też pojawiać się Actros Team, czyli troje kierowców-influencerów, z którymi Daimler Truck Polska współpracuje już od kilku lat: Kate TruckDriverka, Adrian Trucker Paker oraz ArtDrive.