OFERTY PRACYKONTAKT
Opublikowane 22 Październik, 2018

Tachograf VDO DTCO 4.0. z funkcją zdalnej kontroli – trwają już przygotowania do jego użytku

Firma VDO przygotowuje się na przyszłoroczną zmianę przepisów. Przygotowano w tym celu nowy tachograf, noszący nazwę DTCO 4.0.

Udoskonalone urządzenie posiada wszelkie funkcjonalności, które będą obowiązkowe od 15 czerwca 2019 roku. Przede wszystkim dane  można pobrać z niego zdalnie, bez konieczności zatrzymywania ciężarówki.

Dzięki temu służby kontrolne będą mogły działać bardziej sprawnie, wstępnego sprawdzenia tachografu dokonując jeszcze w czasie jazdy. Gdy natomiast wykryje się jakieś nieprawidłowości, ciężarówka będzie musiała zostać zatrzymana, w celu przeprowadzenia stacjonarnej kontroli.

Ponadto VDO DCTO 4.0. będzie zapisywało lokalizację pojazdu, wykorzystując do tego system GPS. Dane te będą rejestrowane co trzy godziny, pozwalając odtworzyć większość trasy ciężarówki. W połączeniu z danymi o średniej prędkości, pozwoli to wykryć ewentualne manipulowanie czasoprzestrzenią.

Po 15 czerwca każda nowa ciężarówka będzie musiała posiadać takie urządzenia. W najbliższych tygodniach będą więc trwały przygotowania do rynkowej premiery. Ma to polegać między innymi na szkoleniu serwisantów, którzy legalizują i obsługują tachografy. Tłumaczy się też wszelkie materiały informacyjne, a także przygotowuje szkolenia dla kierowców.

Czy konieczna będzie zmiana kart do tachografu? Kwestię tę wyjaśniałem w następującym tekście: Nowe karty do tachografu, zapisujące lokalizację ciężarówki – już za rok, choć wymiana nie będzie konieczna.

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. Polish reader napisał(a):

  Oczywiście będą tak zrobione aby dało się ominąć zabezpieczenia i będzie się dalej dało jeździć na wyłączonym tacho. Może nie przez granicę ale np 2-3h będzie się dało wyciąć. Bo przecież logistyka stanie jak się nie będzie dało jeździć nielegalnie.

 2. Kecaj02 napisał(a):

  Ty co piszesz o wylaczniku to durny czy masz takie poczucie humoru

 3. Zibi napisał(a):

  Te udoskonalenia nie służą niczemu innemu jak tylko zwiekszeniu ilosci kontrolowanych pojazdow. Po co tracic czas na kierowce, który ma prawidlowe zapisy. Dalej nastepny…Jak mówi przysłowie: czas to pieniądz.

 4. Kierowca BE napisał(a):

  Zaraz rozpęta się gówno-burza że po co to. A na co to komu. Bardzo dobrze. Wykosić dziadostwo kombinujące.

 5. Mm napisał(a):

  Ta dziadostwo. Przjebiesz czas pracy o jedną minutę i masz na dzień dobry mandat bo wykosza cię bez żadnego problemu. Niech się wezmą za dziad firmy a nie kierowców ganiają i kroją z kasy i dziwią się że chętnych do pracy brakuje. Dziad państwo zamiast wspierać źródło dochodu to jeszcze bardziej je usypia.

 6. Jerry napisał(a):

  Jakie nagrody przewidziano dla zdolnych do manipulacji czasoprzestrzenią?

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.