Ta sama ciężarówka, ten sam inspektor i drugi wyłącznik tachografu w ciągu pięciu miesięcy

Pół roku temu funkcjonariusz WITD Bydgoszcz zatrzymał Renault Premium z wyłącznikiem tachografu. W miniony piątek ta sama osoba znowu trafiła na ten sam pojazd, a wynik kontroli był… taki sami.

Oto komunikat WITD Bydgoszcz:

W dniu 1 lutego 2019r.,  w miejscowości Włocławek na drodze krajowej nr 62, został zatrzymany do kontroli drogowej przez Inspektora Inspekcji Transportu Drogowego z Bydgoszczy, pojazd samochodowy należący do polskiego przewoźnika z województwa podlaskiego.

W wyniku analizy okazanych do kontroli  wykresówek, kontrolujący Inspektor stwierdził, iż kierowca prawdopodobnie ingeruje w dane zapisane na okazanych wykresówkach. Po  dokonanych oględzinach instalacji elektrycznej stwierdzono,  iż do zamontowanego w  pojeździe tachografu podłączony jest tzw. wyłącznik  tachografu, za pomocą którego kierowca ingerował  w swoje dane aktywności zapisywane na wykresówkach.

Nie  bez znaczenia w powyższej sprawie jest fakt, iż w/w pojazd był kontrolowany przez tego samego Inspektora w lipcu 2018 r. podczas kontroli której, również stwierdzono zamontowanie wyłącznika tachografu. W związku z powyższym kierowcę ukarano mandatem karnym, a wobec osoby zarządzającej transportem drogowym w przedsiębiorstwie wykonującym przewóz drogowy oraz przewoźnika wykonującego przewóz drogowy, zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające.