Scania R410 LNG w aż 50 egzemplarzach – producent wody San Pellegrino chce wozić na gazie

W ostatnich tygodniach sporo mówiło się o zamówieniach ciężarówek na płynny gaz ziemny (LNG). Były to pojazdy dla przewoźników, którzy sporo jeżdżą po Niemczech i zaoszczędzą na tamtejszym zwolnieniu z opłat drogowych. Teraz jednak będziemy mieli zupełnie inną historię, dotyczącą transportu we Włoszech, na wyjątkowo krótkim dystansie.

Włoski producent wody mineralnej San Pellegrino postanowił uczynić swój transport bardziej „zielonym”. W tym celu jego stały przewoźnik Koiné Transport zamówił aż pięćdziesiąt ciągników siodłowych Scania R410 LNG Highline.

Ciężarówki te mają jeździć na stałej, 40-kilometrowej trasie między fabryką w San Pellegrino Terme a centrum dystrybucyjnym w Madone. Będą to przejazdy w typowo włoskich warunkach, a więcej na krętej i wąskiej trasie, prowadzącej przez małe miejscowości. W tych realiach obniżony poziom hałasu oraz ograniczona emisja szkodliwych substancji zapewnią firmie sporo pozytywnego PR-u.

Przy okazji warto dodać, że LNG rozwija się we Włoszech naprawdę fantastycznie. Już w chwili obecnej Włosi mają do dyspozycji 39 stacji oferujących tego typu paliwo. Jest to jeden z najwyższych wyników w Europie, a w planach jest już kolejne 25 obiektów.