Ta 770-konna Scania trafiła już do klienta – będzie nią jeździł 72-letni przewoźnik

W nawiązaniu do tekstu:

Scania z nawet 770-konnym silnikiem: nowe warianty i zupełnie nowa skrzynia biegów

Długo nie trzeba było czekać. Zaledwie trzy tygodnie po oficjalnej premierze, pojawiła się informacja o oficjalnym odbiorze Scanii z 770-konnym silnikiem. I zapewne wiele osób będzie tutaj zaskoczonych, jako że jest to informacja z Francji, dotycząca zwykłego, dwuosiowego ciągnika z napędem 4×2.

Najnowsza Scania 770S trafiłą do firmy Transports Voltz z francuskiej miejscowości Dettwiller. Jest to oficjalnie pierwsza tak mocna Scania we Francji, a jednocześnie jeden z pierwszych egzemplarzy 770S w całej Europie. Wiadomo, że pojazd będzie jeździł w transporcie krajowym oraz międzynarodowym, przewożąc ładunki sera we Francji oraz w Niemczech, w parze z naczepą chłodniczą.

Ktoś mógłby więc zapytać, jaki jest sens kupowania 770-konnej ciężarówki pod tego typu transporty? Gdy jednak bliżej poznamy historię tego pojazdu, wszystko przestaje dziwić. Po pierwsze, flota firmy Transports Voltz liczby niemal 200 pojazdów, z czego wszystkie reprezentują markę Scania, a większość jest też wyposażona w silniki V8. W tej sytuacji zakup nowej najmocniejszej ciężarówki na świecie wydawał się więc rzeczą naturalną.

A po drugie, samochodem będzie jeździł wyjątkowy kierowca. To sam założyciel firmy, Jean-Jacques Voltz, mający obecnie 72 lata. Po osiągnięciu wieku emerytalnego, zrezygnował on z zarządzania firmą, przekazując to w ręce córki. Nigdy jednak nie zrezygnował z prowadzenia i do dzisiaj jest jednym z firmowych kierowców. Dotychczas zasiadał za kierownicą Scanii 650S, a teraz po premierze wzmocnionego wariantu, córka zapewniła mu przesiadkę właśnie na 770S.

A przy okazji ciężarówkę też odpowiednio ozdobiono. Na dachu mamy elegancki napis „King”, czyli „Król”, jak przystało na najmocniejszy pojazd na rynku. Oznaczenia „770S” oraz „V8” wykonano w kolorze złotym, a do tego doszły aluminiowe felgi oraz pasujące do reszty floty oklejenie. Pojazd ma całkowicie pneumatyczne zawieszenie, skórzaną tapicerkę, klimatyzację postojową oraz cały szereg innych opcji. A za jego przygotowanie odpowiadał specjalny wydział fabryki w Angers, dostarczającej Scanie na francuski rynek.