OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 13 Listopad, 2017

Szwedzka firma PowerCell dostarczy ogniwa paliwowe dla ciężarówek Nikola One oraz Nikola Two

nikola_one_nowy_wyglad_2017

Pojawiły się kolejne informacje na temat firm, które będą uczestniczyły w budowie ciężarówek marki Nikola. Jak już wcześniej podawałem, dostawcą silników elektryczny okazał się niemiecki Bosch, czyli firma o ogromnej renomie. Teraz natomiast poinformowano, że w projekt włącza się szwedzka firma PowerCell, mająca dostarczać ogniwa wodorowe.

Produkowane przez PowerCell ogniwa będą odpowiedzialne za wytwarzanie prądu, który naładuje baterie Nikoli i zapewni jej nawet 1900 kilometrów zasięgu. Sama firma PowerCell jest zaś największym europejskim producentem ogniw paliwowych, blisko współpracując na przykład z firmą Volvo Cars, wytwarzającą samochody osobowe.

Poprzednie informacje na temat ciężarówek Nikola One oraz Nikola Two znajdziecie tutaj. W dużym skrócie powiem, że produkcja tych samochodów ruszy w 2021 roku, a każdy z nich ma być wyposażony w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 1010 KM. To podobno wystarczy, aby 36-tonowy zestaw osiągnął 100 km/h w 30 sekund.

nikola_one_nowe_wnetrze

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Stefan napisał(a):

    Zaraz zaraz ?? 36 ton w 30sekund to samym ciągnikiem do 100km/h w jakieś 3 sekundy ?? Kurczę to Kubica siada na torze a jeszcze jak zamówię w pakiecie ; awd; napęd na wszystkie koła to i w terenie pojadę ?? Ale konkretnie ! Silniki niemieckie ogniwa szwedzkie kabina i ramą będzie zrobiona u chińczyka a montownia w cuulorado gdzie Meksykanie podkręcają ?? Do tego trzeba dodać klime i ogrzewanie postojowe które teraz będzie z Europy !! Cos mi się wydaje ze ta amerykańska gospodarka bardzo mocno kuleje !

  2. Michał napisał(a):

    Stefan, silnik elektryczny ma wyższą sprawność niż spalinowy. Dla elektryka osiągnięcie 100km w 3 sek to nie jest nic dziwnego lecz wątpię że koń jest zdolny do takich przyspiessen. Może, może oderwać się kabina hehe

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.