Szpanerski Ford Transit Custom Sport będzie teraz dostępny w szerokim wachlarzu konfiguracji

ford_transit_custom_sport

Z racji świetnych układów jezdnych oraz ciekawych projektów wnętrz, gama samochodów dostawczych Forda ma w sobie nadspodziewanie dużo sportowego charakteru. A będzie go teraz miała jeszcze więcej, jako że w Kolonii zaprezentowano właśnie rozszerzoną gamę modelu Transit Custom.

Nowości dotyczą słynnej wersji Sport, dostępnej od przyszłego roku w większej ilości konfiguracji. Tym samym sportowy charakter mogą mieć auta o obu rozstawach osi, we wszystkich wersjach nadwoziowych – osobowej, towarowej, mieszanej, a nawet najbardziej komfortowej Tourneo. Co więcej, nowością w gamie tego modelu jest także sześciobiegowa, automatyczna skrzynia biegów SelectShift, którą zamówimy za dopłatą. Dla porównania, dotychczas Ford Transit Custom Sport dostępny był wyłącznie w wersji towarowej, z krótkim rozstawem osi, a skrzyni automatycznej nie było w ofercie wcale.

Jak tłumaczą przedstawiciele marki, to zwiększenie możliwości konfiguracyjnych jest odpowiedzią na zapotrzebowania rynku. Okazuje się bowiem, że sprzedaż Transita Custom Sport bardzo szybko rośnie (47 proc. przez ostatni rok) i klienci pytają o ten efektowny wariant nadspodziewanie często. Zachęca ich sportowy wygląd, z efektownymi zderzakami, dwoma pasami wzdłuż nadwozia i alufelgami o średnicy 17 lub 18 cali. W wybranych warunkach zaletą jest też zmodyfikowane zawieszenie, sztywniejsze niż w innych wersjach.

Przy okazji Ford zaprezentował też model Transit Custom w limitowanej wersji Black Edition. Powstanie jedynie 1000 egzemplarzy tych pojazdów i będą się one wyróżniały charakterystycznym połączeniem kolorów, dostępnym w trzech następującym wariantach:

ford_transit_custom_sport_black_edition_1 ford_transit_custom_sport_black_edition_2 ford_transit_custom_sport_black_edition_3