Tunel między Francją a Anglią ma za sobą rekordowe miesiące, przewożąc aż 1,5 miliona ciężarówek

eurotunel

Poniższy tekst przygotował serwis Promy24.com.

Eurotunnel w okresie 1 stycznia – 25 listopada przewiózł tyle samo ciężarówek, co w całym 2015 roku. I to pomimo faktu, że do końca roku pozostało jeszcze 5 tygodni.

W analizowanym okresie przewiezione zostało przewiezionych 1 483 741 ciężarówek. W pierwszych dziesięciu miesiącach 2016 roku przewozy frachtowe Eurotunnelu zanotowały 12-procentowy wzrost w dużej mierze przewyższając rynek, który zanotował wzrost na poziomie 5%.

Jo Willacy, dyrektor handlowy Eurotunnelu podkreśliła, że u klientów biznesowych poprawiła się perspektywa na rok 2017. Wprowadzony przez operatora tunelu program inwestycyjny zapewni, zdaniem Willacy, realizację celu, jakim jest kontynuacja wzrostu liczby przewozów kolejnych latach.

Przypomnijmy, że Jean-Marc Puissesseau, prezes portu w Calais stwierdził ostatnio, że kwestie bezpieczeństwa związane z migrantami w porcie w Calais były bezpośrednio odpowiedzialne za spadek aktywności w porcie i można doszukiwać się w tym wzrostu pozycji Eurotunnelu, który skorzystał z trudnej sytuacji w Calais.