Szlaban opadł na spojler kabiny, kierowca zapłacił 2100 złotych – nowe mandaty c.d.

Kolejny tydzień przyniósł nam kolejny przykład z nowego taryfikatora. Tym razem możemy zobaczyć nową karę za zignorowanie czerwonych sygnałów na przejeździe kolejowym.

Naruszenie przez kierującego pojazdem na przejeździe kolejowym zakazu wjazdu za sygnalizator przy sygnale czerwonym, czerwonym migającym lub dwóch na przemian migających sygnałach czerwonych, lub za inne urządzenie nadające te sygnały – od 1 stycznia takie złamanie przepisów oznacza mandat w wysokości co najmniej 2 tys. złotych. Tym samym stało się to jedno z najwyżej wycenianych wykroczeń. By natomiast uświadomić kierowcom nową karę, policyjne patrole zaczęły pojawić się właśnie przy przejazdach.

Jedna z takich akcji, odnotowana w miniony piątek, w gminie Piekoszów pod Kielcami, miała szczególnie ciekawy przebieg. 29-latek kierujący Iveco Daily niemal wjechał na przejazd przy migających sygnałach oraz opadających szlabanach. Ostatecznie zatrzymał się jeszcze przed torami, ale szlaban oparty o spojler kabiny był dla policjantów wystarczającym dowodem na popełnienie wykroczenia. Kierowcy wypisano mandat na 2100 złotych, a także przyznano 6 punktów karnych. W sieci opublikowano też poniższe nagranie, pokazując za co dokładnie 29-latek zapłacił „najniższą krajową”: