Sześcioosiowy zestaw z mlekiem dachował na drodze – zajechało mu auto osobowe

Fot. KPP Nakło nad Notecią

Przejazd przez miejscowość Szkocja w województwie kujawsko-pomorskim to obecnie plac budowy trasy ekspresowej S5. Wszystkie samochody muszą poruszać się po drogach zastępczych, a tam nie brakuje ostrych zakrętów, nierównego terenu oraz restrykcyjnych ograniczeń prędkości. I to właśnie tam doszło dzisiaj rano do poważnego zdarzenia.

Według wstępnych ustaleń policji, zaczęło się od auta osobowego, które próbowało wykonać w tych warunkach wyprzedzanie. Samochód zajechał przy tym drogę ciężarówce, skłaniając jej kierowcę do ucieczki na pobocze. Manewr ten pozwolił uniknąć zderzenia, ale niestety ciężarówka straciła równowagę i dachowała. Sześcioosiowy zestaw całkowicie zablokował drogę, a kabina wbiła się w usypaną na budowie skarpę.

Scania z przyczepą okazała się przewozić ładunek mleka. W kabinie siedział 21-letni kierowca, a także podróżujący z nim pasażer. Obaj panowanie mieli sporo szczęścia, gdyż uniknęli poważniejszych obrażeń. Co natomiast z autem osobowym oraz jego kierowcą? Czy udało się go zatrzymać? Na ten temat nie opublikowano na razie żadnych informacji. Wiadomo jednak, że policja z Szubina przeprowadzi pełne dochodzenie, ustalając okoliczności zdarzenia.

Droga krajowa nr 5 między Bydgoszczą a Żninem została zablokowana na wiele godzin. Miejsce zdarzenia trzeba było oczyścić z mleka, reszta ładunku musiała zostać przepompowana, do tego dojdzie samo podnoszenie ciężarówki. Oba pasy zostały wyłączone z ruchu, a wszystkie auta skierowano na objazdy.