Startuje trzecia edycja Grand Prix Mercedes-Benz Van Economy – zawodnicy pojadą Sprinterem 213 CDI

van_economy_2014Jak oszczędnie można jeździć samochodem dostawczym? Dwie pierwsze edycje mistrzostw ekonomicznej jazdy Van Economy pokazały, że małemu vanowi miejskiemu, Citanowi, wystarczy 2,6l/100km, zaś jego kuzyn z segmentu średnich samochodów dostawczych, Vito, pokona ten dystans zużywając jedynie 3,3l paliwa. W tym roku na swój rekord czeka Sprinter 213 CDI w wersji furgon. Na najbardziej ekonomicznie jeżdżącego kierowcę czeka natomiast bardzo atrakcyjna nagroda.

Do udziału w Van Economy 2014 zaproszeni są użytkownicy samochodów dostawczych wszystkich marek. Zmagania rozpoczynają się 5 maja i potrwają do 6 czerwca. Jazdy konkursowe przeprowadzić będzie można w większości autoryzowanych salonów Mercedesa. W tym celu należy się zarejestrować na stronie www.vaneconomy.pl oraz wybrać swego najbliższego dealera. Jego przedstawiciel umówi się z zainteresowanym na trwającą 20-40 minut jazdę konkursową w dogodnym czasie.

Do finału przejdą najlepsi uczestnicy konkursu u wszystkich biorących udział w akcji dealerów. W związku z tym poziom trudności poszczególnych tras nie będzie miał wpływu na szanse awansu. Na mistrza czeka bardzo atrakcyjna dla każdego kierowcy nagroda – roczny zapas paliwa w formie bonu opiewającego na niebagatelną kwotę 18.000 zł.