Trzy spalone ciężarówki i sześć osób w szpitalu – skutki najechania na tył na autostradzie A3 w Niemczech

Aż ciężko opisać skalę zniszczeń, do których doprowadziło wczorajsze najechanie na tył na niemieckiej autostradzie A3. Mówiąc w dużym skrócie, trzy samochody ciężarowe całkowicie spłonęły, czwarty został uszkodzony, a łącznie sześć osób musiało zostać przetransportowanych do szpitala.

Wypadek miał miejsce między węzłami Würzburg-Kist oraz Würzburg-Heidingsfeld, około godziny 14. Jego sprawcą był rumuński kierowca ciężarówki, który zbyt późno zauważył tworzący się przed nim korek. Najechał on przy tym na trzy kolejne samochody ciężarowe, w tym dwa zestawy oraz jedną lekką „solówkę”.

Jak podają lokalne media, zaraz po zderzeniu chłodnicze naczepy stanęły w ogniu. Wkrótce potem płomienie obejmowały już trzy kompletne pojazdy, doprowadzając je do niemal całkowitego spalenia. Na szczęście jednak wszyscy kierowcy oraz pasażerowie zdążyli w porę wydostać się z wraków.

Najciężej poszkodowany został kierowca najeżdżającego zestawu. Do szpitala trafił on w ciężkimi obrażeniami ciała. Pozostałe pięć osób zostało lżej rannych, lecz i w ich przypadku nie obyło się bez transportu do szpitala. Tymczasem autostrada A3 w kierunku Norymbergi pozostawała zablokowana do dzisiejszego poranka.

Film z miejsca zdarzenia, opublikowany przez Blaulicht Würzburg: