Setny DAF dla firmy Cargo Expert Group – jubileusz w kolorystyce z premiery

Firma Cargo Expert Group z Nowego Tomyśla powstała w 2010 roku i od tamtego czasu bardzo szybko inwestuje w samochody ciężarowe dwóch marek. Już dwa lata temu przewoźnik świętował odbiór setnego ciągnika marki MAN, natomiast dzisiaj zaprezentowano zdjęcia z oficjalnego odbioru setnego DAF-a.

Jubileuszowy DAF XG 480 został dostarczony przez dealera ESA Trucks Polska, w ramach partii 17 podobnych egzemplarzy. Wszystkie z nich otrzymały między innymi dachowe klimatyzatory postojowe, pełne pakiety aerodynamiczne i kamery zastępujące lusterka, a ciągnik z numerem „100” na kabinie został dodatkowo wyróżniony kolorystyką. Zamiast biało-czerwonych barw, typowych dla tego przewoźnika, otrzymał on metaliczny lakier „Tuscan Yellow”, zastosowany na nowych DAF-ach w czasie ich oficjalnej premiery.

Nowe ciężarówki będą pracowały w „truckingu”, będącym prawdziwą specjalnością firmy Cargo Expert Group. Mowa o przeciąganiu naczep należących do klientów, w oparciu o długoterminowe porozumienia o współpracy. Konkretna ciężarówka jest tutaj przypisywana na wyłączność do danego partnera, wraz z kierowcą oraz pełną opieką logistyczną.