Serial z polską firmą transportową w roli głównej – “Tandem” to film przygotowany przez przewoźników

Organizacja “Transport i Logistyka Polska” wyszła z zupełnie nowym, a wręcz zaskakującym projektem. To miniserial pod tytułem “Tandem”, który ma prezentować codzienne problemy polskich przewoźników.

W roli głównej występuje fikcyjna firma Mar-Dar, a także dwóch jej właścicieli – Marek oraz Darek. Ich przedsiębiorstwo ma paść ofiarą licznych zawirowań na rynku, problemów ze służbami kontrolnymi, czy po prostu z nielegalnymi imigrantami. Sam za siebie mówi już opis pierwszego wyemitowanego odcinka, noszącego tytuł “Ultimatum”. Oto on:

Do siedziby Mar-Daru przyjeżdżają przedstawiciele jednego z klientów firmy. Członkowie zarządu są niezadowoleni, ponieważ straże graniczne Wielkiej Brytanii rekwirują większość transportów ich towaru. Marek i Darek próbują załagodzić sytuację na spotkaniu, ale rozżaleni klienci stawiają przed nimi ultimatum: jeśli kolejny transport zostanie zatrzymany, firma zerwie umowę z Mar-Darem. Porywczy Darek jest gotów się poddać. Marek przekonuje go jednak, że warto zawalczyć o dobre imię firmy.

Serial “Tandem” można oglądać przez internet, na dedykowanej mu stronie serial.tlp.org.pl. Pierwszy odcinek jest tam już dostępny, trwa około 5 minut, a przejdziecie do niego klikając tutaj. Wkrótce powinny się też pojawić kolejne odcinki.

Dlaczego natomiast zdecydowano się na tego typu produkcję? Jak wyjaśnia organizacja TLP, za pośrednictwem serial chce się przedstawić jak funkcjonuje branża transportowa, jakie ma problemy i z jakimi zmaga się wyzwaniami. Serialowa forma przekazu może to zrobić wręcz bardziej skutecznie, niż wszelkiego rodzaju raporty, ekspertyzy, czy informacje prasowe.