Scanie na torze testowym należącym do MAN-a – przykład współpracy w ramach koncernu Volkswagen

Koncern Volkswagen postanowił przypomnieć, że jest teraz posiadaczem zarówno MAN-a, jak i Scanii. W tym celu pochwalono się zdjęciami z toru testowego firmy MAN, na którym zadomowiły się ostatnio właśnie Scanie.

Ten nietypowy widok jest efektem dopiero co podpisanego porozumienia. MAN oraz Scania postanowiły, że udostępnią sobie wszelką infrastrukturę testową, ułatwiając rozwijanie nowych pojazdów. Jakie natomiast będą z tego korzyści? Tutaj mówi się przede wszystkim o warunkach pogodowych.

Tor testowy MAN-a znajduje się w Monachium i dodatkowo może być podgrzewany. Dzięki temu testy na suchej jezdni można prowadzić przez większość roku. Scania ma natomiast tor w Szwecji, gdzie panuje wyjątkowo długa zima, a opady śniegu każdego roku są po prostu pewne. W zależności więc od potrzeb, obie marki będą miały do dyspozycji wszelkiego rodzaju warunki.

Na zdjęciach możecie zobaczyć pomiary poziomu hałasu, prowadzone na torze w Monachium. W całym temacie przypomnę zaś, że Scania oraz MAN podzielą się także swoimi silnikami. Było to szerzej opisywane w tym artykule: Volkswagen połączył zespoły projektantów MAN-a i Scanii, dzieląc odpowiedzialność między obie marki.