transfactor3665
Opublikowane 4 Styczeń, 2017

Scania R450 wykorzystana w zamachu w Berlinie może trafić do muzeum historii najnowszej w Bonn

Scanię R450, która została wykorzystana w zamach terrorystycznym w Berlinie, może czekać nietypowa przyszłość. Muzeum Haus der Geschichte rozważa bowiem wprowadzenie tego pojazdu na listę swoich eksponatów. Dlaczego? Haus der Geschichte, ulokowane w mieście Bonn, prezentuje historię Niemiec po 1945 roku. Jak natomiast podkreślają władze placówki, berliński zamach bezsprzecznie przejdzie do historii kraju, jednocześnie wiele mówiąc o obecnej sytuacji społecznej.

Trzeba zaznaczyć, że ostatecznej decyzji w tej sprawie jeszcze nie podjęto i zapewne wiele zależy tutaj o praktycznych możliwości przejęcia pojazdu. Wiadomo, że muzeum najbardziej chciałby otrzymać tylko większy fragment pojazdu, na przykład jego kabinę. Wynika to chociażby ze względów praktycznych.

Poniżej: opisywany pojazd w czasie holowania z miejsca zamachu

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 11 komentarzy

 1. blue napisał(a):

  Niech sobie szfaby na zapas stawiają wielkie takie muzea co już im na kilka lat wystarczy na te samoloty, auta płapki i inne wynalazki nad którymi już zapewne ta ciapata zaraza w emiracie niemickim się zastanawia. Kolejny chory pomysł lewaków. To driverowi powinni pomnik postawić na miejscu zamachu.

 2. Rysio napisał(a):

  Raty leasingu rozumiem tez placi muzeum? Czy zabieraja fure a ty plac polaczku?

 3. Darecki napisał(a):

  Jeżeli auto trafi do muzeum to proponuję podpis na tabliczce:
  “Dowód na nieudolności, pobłażliwość i słabość niemieckiej polityki rządów CDU/CSU-SPD, które poskutkowały śmierciom niewinnych ludzi zamordowanych podczas zamachów” kropka

 4. linek napisał(a):

  Rudzielec co R nie wymawia, juz Angeli podpowiedział. Jak z Tupolewem ruskiemu Zgredkowi. Nie oddac kabiny – hahahaha. Wiedziałem od samego początku kto strzelał. Brawo JA.

  • Gustav napisał(a):

   proszę tutaj nie politykować jest tyle innych forów prowadzących dyskusje polityczne. Mi się wydawało ,ze jest to forum o ciężarówkach i transporcie wiec proszę prowadzącego forum o usuniecie tego typu postow bo zaraz znajdzie się cala masa wspoldyskutantow nie zgadzających się z nijakim linkiem . dziekuje -odstąpmy od polityki…..

 5. Janek napisał(a):

  Łup wojenny bez wypowiedzenia wojny?

 6. Michał napisał(a):

  Życzyłbym sobie, by do historii przechodziły rzeczy chwalebne, a nie porażki i masowe morderstwa.

 7. łukasz7 napisał(a):

  “Dlaczego? Haus der Geschichte, ulokowane w mieście Bonn, prezentuje historię Niemiec po 1945 roku”… się pytam, dlaczego nie prezentują historii niemiec przed 1945???

Odpowiedz