transfactor3665
Opublikowane 14 Listopad, 2016

Rząd zacznie monitorować transporty paliwa, alkoholu i tytoniu prawdopodobnie w połowie 2017 roku

iveco_stralis_cysterna_wlochy

W nawiązaniu do tekstu:

„Skarbówka” ma obserwować ciężarówki dzięki nadajnikom GPS – chodzi tutaj o ładunki objęte akcyzą

Wszystko wskazuje na to, że rząd zrealizuje swoje plany dotyczące monitorowania objętych akcyzą ładunków. Jak podaje “Gazeta Wyborcza”, nowe przepisy mają wejść w życie już w styczniu 2017 roku, obejmując transport nie tylko paliw, ale także alkoholu oraz tytoniu.

Wymienione powyżej ładunki miałyby być rejestrowane w specjalnym systemie informatycznym, a w międzyczasie trwałyby przygotowania do wdrożenia monitoringu GPS. Wszystko powinno być gotowe po kilku miesiącach, w związku z czym już w połowie przyszłego roku system obserwowania transportów zacząłby działać. Wiadomo, że dostęp do lokalizatorów mieliby wówczas otrzymać funkcjonariusze policji, kontroli skarbowej oraz służby celnej.

Wszystko zaś po to, żeby uszczelnić system pobierania akcyzy. Szacuje się bowiem, że tylko w 2014 roku budżet państwa stracił około 50 mld złotych właśnie w związku z unikaniem tego podatku.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. kitty napisał(a):

  Co z lekarzami,taksówkarzami i całą resztą co ma kasy fiskalne???
  Za chwile się okaże,ze pisiory będą zakładać gps do tyłka,zeby było wiadomo kiedy klocek zaczyna napierać…

  • Bob napisał(a):

   To cały ch… powiedz lepiej co z prawnikami, mecenasami, notariuszami itp siedzą nimi na swojej działalności kasują poważne pieniądze nie płacą składek ZUS a dostają zarąbiste emerytury.

 2. matrix02 napisał(a):

  Ciekawe kiedy księżom wstawią kasy fiskalne na parafii

 3. irek Sch napisał(a):

  a kto ma na tym systemie zartobic? Znowu jakas maszynak do robienia kasy dla Misiewiczów?
  Kazdy przewoznik ma swoje systemy, wwozi transportuje -to odpowiada za to.
  Sa granice, sa stosowne dokumenty, kontorlujcie gdzie idzie towar dalej ze skladu i na jakich papierach

 4. Rafik napisał(a):

  Transport fajek, alko i paliwa na nielegała i tak będzie dalej szedł. A na firmy działające legalnie nałożony zostanie nowy biurokratyczny obowiązek, tak jak kolego napisałeś, dla znajomków misiewiczow, żeby mogli na tym niezły interes kręcić. Przecież zaraz się okaże, że takie systemy do monitorowania transportów wysokiego ryzyka będą zakładały dwie, trzy “homologowane” firmy LOBBUJĄCE za tym durnym pomysłem elitę obecnie władających tym krajem polityków z ulicy wiejskiej.

 5. MARZZI napisał(a):

  Obecna władza inwigiluje z kazdej strony, teraz przyszedl czas na transport, juz niedlugo i u nas w autach beda kamery do ktorych bedzie mial podglad wielki brat Jaroslaw

 6. Rafik napisał(a):

  Więcej na ten temat znajdziecie tu: http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12291959/12389369/12389370/dokument254612.docx Sam projekt ustawy to mniej więcej 20 stron urzędniczego bełkotu i szereg zobowiązań nałożonych na przewoźników. Tak że będzie tak, jak pisałem, nowy biurokratyczny obowiązek, bez którego spełnienie transport będzie się odbywał nielegalnie.

Odpowiedz