OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 15 Luty, 2019

Rosyjsko-estoński kierowca z podrobionymi, polskimi uprawnieniami do prowadzenia ciężarówek

Ciężarówka należała do estońskiej firmy, kierowca miał estońskie i rosyjskie obywatelstwo, natomiast jego dokumenty zostały wydane w Polsce – coś takiego od razu wzbudza podejrzenia. Nic więc dziwnego, że tak kontrola ITD będzie miała swój finał w sądzie.

Komunikat WITD w Gorzowie Wielkopolskim:

Inspektor ITD zatrzymał kierowcę ciężarówki, który posługiwał się podrobionymi dokumentami. Teraz kierowca ten stanie przed sądem.

W środę 13 lutego 2019 r. na lubuskim odcinku autostrady A2 inspektor z WITD w Gorzowie Wlkp. zatrzymał do kontroli estońską ciężarówkę. Kierowca posiadający podwójne obywatelstwo – rosyjskie i estońskie – okazał do kontroli m.in. świadectwo kwalifikacji zawodowej oraz orzeczenia lekarskie i psychologiczne wydane w Polsce.

Podczas kontroli inspektor nabrał wątpliwości co do autentyczności tych dokumentów. Ustalił w ośrodku szkolenia, którego pieczątka widniała na świadectwie kwalifikacji zawodowej, że takiego świadectwa nie wydawano. Kierowca przyznał, że kupił te dokumenty przez Internet. Na miejsce kontroli wezwano Policję, która przejęła kierowcę w celu przeprowadzenia dalszych czynności. Odpowie on teraz przed sądem za przestępstwo, którego się dopuścił.