Rolniczy Unimog zostanie zaprezentowany także polskim klientom, na wystawie Agro Show

ciagniki_rolnicze_mbtrac

Wiecie, że Mercedes-Benz był kiedyś producentem także ciągników rolniczych? Pojazdy te nazywały się MBtrac i wytwarzano je od 1970 roku, oferując klientom rozmaite konfiguracje oraz wersje mocowe. Ich historia trwała do 1991 roku, kiedy Niemcy wyliczyli, że produkcja traktorów przestaje się opłacać, zwłaszcza, że dwudziestoletnia seria MBtrac domagała się już poważnego unowocześnienia. Nie znaczy to jednak, że po rolniczych pojazdach nie ma dzisiaj w gamie Mercedes-Benz śladu, wszak cały czas wytwarzany jest Unimog. Można kupić go także w wersji rolniczej i właśnie taką wersję będzie można zobaczyć na wystawie Agro Show, największych w Polsce targach techniki rolniczej, które w dniach od 18 do 20 września bieżącego roku otworzą w Bednarach swoje bramy dla wystawców i odwiedzających.

Z innymi wersjami tego pojazdu łączą ją podstawowe elementy Unimoga: przedni wałek odbioru mocy i przedni podnośnik narzędzi, tylny wałek odbioru mocy i tylny podnośnik narzędzi, zaczep Scharmüllera o zmiennym ustawieniu do dyszli przyczep o różnych wysokościach konstrukcyjnych, czy ogumienie terenowe. Tylny wałek odbioru mocy stanie się elementem wyposażenia fabrycznego od roku 2016. Uwagę zwraca całkiem nowy rozmiar ogumienia 495/70/R24 dla modelu U 530. Są to największe opony stosowane kiedykolwiek w modelu Unimog. Ich użycie, wymagało nawet odpowiedniego dostosowania kształtu przednich błotników. Bardzo szerokie opony przy zmiennym ciśnieniu umożliwiają szczególnie ostrożną jazdę na miękkich glebach ornych. Wszystkie rodzaje Unimogów oferowane są także z dodatkowym wyposażeniem rolniczym, z jednym tylko zastrzeżeniem, że w kompaktowych modelach U 216 i U 218 nie ma miejsca na tylny wałek odbioru mocy.

Silnik o mocy 231 KM umożliwia rozwinięcie typowej dla samochodów ciężarowych prędkości 90 km/h, a jednocześnie w samochodzie zamontowana jest 8-biegowa przekładnia z grupą biegów roboczych pozwalająca zwolnić do minimalnego 1,26 km/h.

Galeria zdjęć:

rolniczy_unimog_euro6_1

DCIM100MEDIADJI_0040.JPG

DCIM100MEDIADJI_0045.JPG

rolniczy_unimog_euro6_4 rolniczy_unimog_euro6_6