Rok więzienia za jazdę ciężarówką pod prąd – byli nietrzeźwi i jechali przez Anglię

Jazda po Wielkiej Brytanii, zwłaszcza przy tymczasowej organizacji ruchu, może wymagać pewnego przyzwyczajenia. Gdy jednak w grę wejdzie alkohol, raczej na pewno nie będzie to łatwiejsze…

W niedzielny wieczór 14 czerwca Brytyjczycy zatrzymali dwie ciężarówki jadące pod prąd. Kierowcy wybrali niewłaściwą jezdnię na drodze A19, nieopodal miejscowości Hartlepool. Co gorsza, pomyłka miała miejsce na odcinku z tymczasową organizacją ruchu i ciężarówki poruszały po pasie otoczonym barierami. Inne auta zupełnie nie miały gdzie uciekać i niebezpieczeństwo było tym większe.

Kierowcami okazali się 44-letni Litwin oraz 59-letni Mołdawianin. Obaj panowie okazali się nietrzeźwi, przekraczając wyjątkowo wysoki, angielski limit 0,8 promila. Na szczęście nie doprowadzili przy tym do żadnego wypadku, ale i tak będą musieli zmierzyć się z bardzo poważnymi konsekwencjami.

Tuż po zatrzymaniu kierowcy zostali aresztowani, a w miniony wtorek w sprawie zapadł wyrok. Obaj mężczyźni zostali skazani na 12 miesięcy pozbawienia wolności, w związku z kierowaniem po alkoholu oraz sprowadzeniem niebezpieczeństwa w ruchu lądowym.

Zdjęcia z zatrzymania jednego z pojazdów: