Renault Trucks podwaja produkcję największej kabiny – Brytyjczycy i Irlandczycy nie chcą małego wariantu

Źródło zdjęcia: Piękne ciężarówki na irlandzkim zlocie Full of the Pipe 2019 – cześć II, pojazdy współczesne

Największy wariant Renault Gamy T odniósł sukces tam, gdzie nikt się tego nie spodziewał. Mowa tutaj o rynku Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, gdzie kabina High Sleeper przez kilka lat nie była w ogóle oferowana.

Gdy Renault Trucks zaprezentowano gamę ciężarówek Euro 6, długodystansowa wersja High Sleeper została zapowiedziana tylko w wersji z kierownicą po lewej stronie. Wariantu wyspiarskiego nie zamierzało oferować, gdyż obawiano się zbyt małego zainteresowania ze strony brytyjskich i irlandzkich klientów.

Z czasem jednak przewidywania producenta okazały błędne. Zamiast bowiem zadowolić się wersją z tunelem silnika, Brytyjczycy i Irlandczycy coraz bardziej domagali się wersji High Sleeper. Do tego stopnia, że cztery lata po kontynentalnej premierze, w połowie 2017 roku, wyspiarska oferta została rozszerzona.

Gama T High Sleeper, z płaską podłogą i czterema stopniami, zaczęła być wówczas dostępna także w wersji z kierownicą po prawej stronie. Wystarczyły zaś kolejne dwa lata, by przyniosło to Francuzom sprzedażowy sukces. Brytyjskie i Irlandzkie zainteresowanie High Sleeperem jest bowiem tak duże, że fabryka w Bourg-en-Bresse właśnie otrzymała polecenie podwojenia jego produkcji.

Sami przewoźnicy tłumaczą, że muszą zamawiać kabiny tego typu – z płaską podłogą, największymi możliwymi schowkami oraz bardzo dużą ilością przestrzeni. Kierowcy mają bowiem coraz większe wymagania i wielu z nich po prostu nie chce pracować na ciągnikach z mniejszymi nadwoziami. Widać to zresztą i w Polsce, gdzie High Sleeper stanowi już ponad połowę zamówień.