Piękne ciężarówki na irlandzkim zlocie Full of the Pipe 2019 – cześć II, pojazdy współczesne

Pierwsza część relacji:

Piękne ciężarówki na irlandzkim zlocie Full of the Pipe 2019 – cześć I, pojazdy co najmniej kilkunastoletnie

Kontynuujemy relację z irlandzkiego zlotu Full of the Pipe 2019. Wstęp do całej historii, wraz z krótkim opisem imprezy możecie znaleźć w wymienionym powyżej artykule. Również tam znajdują się zdjęcia starszych ciężarówek, mających co najmniej kilkanaście lat.

Poniżej natomiast przyjrzymy się samochodom współczesnym – takim, które dominują obecnie w transporcie dalekobieżnym. Podobnie jak w przypadku pierwszej galerii zdjęć, również i tutaj dominują ciężarówki marek Volvo Trucks oraz Scania. Niemniej różnorodność jest znacznie bardziej zauważalna.

Uwagę zwraca chociażby spora ilość nowych „Renówek”. Wśród nich jest nawet wersja limitowana T520 Racing Sport, a także samochody budowlane. Sporo pojawiło się także ciekawych Stralisów, na czele z bardzo mocnym, 570-konnym ciągnikiem po fabrycznym tuningu. Niewiele za to pojazdów niemieckich, czyli MAN-ów oraz Mercedesów.

Pod względem wyglądu, wyraźnie widać tutaj dwie grupy pojazdów. Pierwsza z nich prezentowała typowy tuning, z malunkami na kabinach i zmodyfikowanymi wnętrzami. Druga grupa to natomiast ciężarówki po skromniejszych zmianach, a mimo to nadal mogące zachwycać swoim wyglądem. Często były to bowiem całe grupy pojazdów w takich samych, eleganckich barwach.

Warto też przyglądać się oznaczeniom. Wyraźnie bowiem widać, że Irlandczycy nadal kochają bardzo mocne silniki, a zwłaszcza te ośmiocylindrowe. Spośród nowych Scanii znaczna część posiada 16-litrowe oznaczenia, a i Volva FH16 nie stanowią żadnej rzadkości.

A jak już skończycie przyglądać się nowym irlandzkim oraz brytyjskim ciężarówkom, możecie sobie zafundować pewną podróż w czasie. Zapraszam do filmu dostępnego tutaj, który pokazuje jakie ciężarówki kursowały między Irlandią a Wielką Brytanią w 1994 roku.

Autor zdjęć: Marcin Wyrębak