Renault Trucks T480 Evolution na nocne trasy po kraju – nowa marka we flocie Axo

Firma Axo Logistyka spod Łomży odebrała pięć egzemplarzy nowego Renault Gamy T Evolution. To pierwsze ciężarówki tej marki w 20-letniej historii firmy, skonfigurowane z myślą o transporcie krajowym.

Dotychczas w charakterystycznej flocie Axo spotykało się Scanie, Volva, Mercedesy oraz DAF-y, łącznie około 60 zestawów jeżdżących z chłodniami w trasy międzynarodowe. W najnowszym zamówieniu dano zaś szansę firmie Renault Trucks, wybierając Gamę T Evolution w wersji z 13-litrowym, 480-konnym silnikiem oraz z niżej zawieszoną kabiną sypialną. To nadwozie o trzech stopniach do wnętrza, a jednocześnie z zauważalnym tunelem między fotelami.

Skąd taki wybór kabiny, skoro większość firm wybiera dzisiaj wyższy wariant High Sleeper? Jak się okazuje, to nie są ciągniki na dłuższe trasy, lecz ich ruch będzie odbywał się po kraju, w godzinach nocnych. Stąd też lekka konfiguracja z jednym zbiornikiem paliwa i postawienie na model z bardzo efektywnymi reflektorami LED. Na liście opcji zaznaczano zaś te opcje, które dotyczą procesu prowadzenia. Można przy tym znaleźć między innymi nowy system multimedialny z dużym ekranem, czy wyższy wariant fotela kierowcy. Jest też narożnikowa kamera „martwego pola”, a nawet kamera cofania.

Zdjęcia: Heniek Anielski