Przyszła zima, a wraz z nią Audi A6 C4 Quattro ciągnące na śniegu ciągnik z naczepą

Koniec listopada przyniósł w Polsce zaskakująco duże opady śnieg. To natomiast otworzyło sezon na drogowe pomaganie, w ramach którego samochody ciężarowe otrzymują wsparcie także od znacznie lżejszych pojazdów.

W ubiegłym roku opisywałem to między innymi w artykule zatytułowanym Mniejsze pojazdy pomagają ciężarówkom – quad oraz Audi Quattro nagrane w akcji. Była tam wzmianka o Okręgowym Klubie Audi, ratującym ślizgające się zestawy w okolicach Opola Lubelskiego. Ledwie zaś tegoroczna zima zdążyła się rozpocząć, a ta sama grupa może się już pochwalić kolejną udaną akcją. Przeprowadzono ją dzisiaj rano, na drodze nr 824 w miejscowości Skowieszynek, gdzie na zaśnieżonej nawierzchni utknęła Scania serii S z naczepą o ruchomej podłodze.

Z pomocą kierowcy ciężarówki ruszyli znajomi, zrzeszeni właśnie w Okręgowym Klubie Audi. Dysponowali oni Audi A6 pierwszej generacji, wyposażonym w słynny napęd na cztery koła typu Quattro. I choć różnica w masach pojazdów mogła być nawet dwudziestokrotna, czteronapędowy „youngtimer” sprawnie poradził sobie z ruszeniem zestawu z miejsca, pozwolił mu nabrać prędkości i tym samym umożliwił kontynuowanie trasy. Wielkie brawa!